Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vagytok még akik szinte sosem...

Vagytok még akik szinte sosem vasalnak? Szenvedélyes vasalósok is válaszolhatnak.

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki független attól, hogy magányos, folyton vasal este. Képes éjszakáig fent lenni, mert neki még be kell fejezni a vasalást. De komolyan, szinte minden este írja, hogy neki még vasalni kell. Pedig nem amolyan elegáns munkahelyre jár, ahova minden nap blúzt kell felvenni, többnyire pamut pólókban jár. Én is ilyenekben járok, de sosem érzem úgy, hogy ki kéne vasalnom, ha rendesen van kiteregetve és szárítva. Minek? A magányosságát azért említettem meg, mert ahelyett, hogy beszélgetnénk, vagy bármi mást csinálna ami társasági, inkább vasal, mert az elengedhetetlen.

Anyósom is pl. folyton vasalgatja az ágyneműket. Azt sem értem minek, az első alkalom után gyűrött lesz. Plusz melegen hajtja össze, akkor meg a hajtásnyomok maradnak meg minden irányban. Akkor meg minek?

Én max inget vasalok ki, mert az tényleg gáz ha törések vannak benne, meg a függönyt mosás után.


2018. máj. 28. 08:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a zoknivasalós kolléganőm is arra hivatkozott, hogy fertőtleníteni kell midnent a gyerek miatt, mert juj, mi lesz. Szerintem meg erre való az immunrendszerünk, ha nem tévedek, hogy kivédje, amit ki kell.

A szüleink, de még mi is fülig koszosan töltöttük a nyarakat, és nem lett semmi bajunk.

2018. máj. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
#11 Ez így van, nincs is mit hozzá fűznöm. Legfeljebb annyit, hogy nekünk még van immunrendszerünk ami működik.
2018. máj. 28. 18:00
 13/17 anonim ***** válasza:
79%

Én se.:)

Egy dolog van, amit vasalni kell nálam, a sötétítőfüggöny, de évek óta nem vettem le.

2018. máj. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
61%

3: Én nem viselek ilyen ruhadarabokat.

Egyébként sem nagyon látom a különbséget a vasalt és nem vasalt anyag között, ezért sosem tudom, mikor lennék kész a vasalással.

2018. máj. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
58%

Én szeretek vasalni, fel sem vennék olyan ruhát/nem adnék a családomra olyat, ami nincs kivasalva! Hiàba teszem be rendesen a szennyestartóba, mosógèpbe, a teregetést is a maximumon művelem, mégis mindenen látszik, hogy ráfér...

Én nem tudon, hogy azok akik nem vasalnak hogyan csinálják, van-e valami varázstrükkjük, vagy szimplán igénytelenek- 🤔🤔

2018. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
47%

15: Ha egy sztreccs vagy poliészter ruhát kivasalsz, elolvad.

Pl. kabátot és kardigánt sem vasalunk, se sálat, se tornadresszt, se fürdőruhát, se kord anyagot, se kreppet, se gyűrt anyagokat.


Mi mást hordotok? Én semmit ezeken kívül.

De mint mondtam, a sima vásznon sem tudok szemre különbséget tenni vasalt és nem vasalt ruha között, tehát nem tudom, meddig kéne vasalni, hogy kész legyen, meg nem látom, melyiket vasaltam már és melyiket nem.

Mondjuk az embereket sem tudom kinézet alapján megkülönböztetni, avval függhet ez össze.

2018. máj. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
79%

Nekem a nagymamám mindent kivasal, fehérneműket is, anyukám semmit, azt mondja, hogy aki a családból inget akar hordani az kivasalja magának.

Én azt szoktam kivasalni, amin látszik ha gyűrött.

2018. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!