Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vagytok még akik szinte sosem...

Vagytok még akik szinte sosem vasalnak? Szenvedélyes vasalósok is válaszolhatnak.

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki független attól, hogy magányos, folyton vasal este. Képes éjszakáig fent lenni, mert neki még be kell fejezni a vasalást. De komolyan, szinte minden este írja, hogy neki még vasalni kell. Pedig nem amolyan elegáns munkahelyre jár, ahova minden nap blúzt kell felvenni, többnyire pamut pólókban jár. Én is ilyenekben járok, de sosem érzem úgy, hogy ki kéne vasalnom, ha rendesen van kiteregetve és szárítva. Minek? A magányosságát azért említettem meg, mert ahelyett, hogy beszélgetnénk, vagy bármi mást csinálna ami társasági, inkább vasal, mert az elengedhetetlen.

Anyósom is pl. folyton vasalgatja az ágyneműket. Azt sem értem minek, az első alkalom után gyűrött lesz. Plusz melegen hajtja össze, akkor meg a hajtásnyomok maradnak meg minden irányban. Akkor meg minek?

Én max inget vasalok ki, mert az tényleg gáz ha törések vannak benne, meg a függönyt mosás után.


2018. máj. 28. 08:07
1 2
 1/17 anonim válasza:
90%
Az elmúlt 10 évben biztos hogy nem vasaltam egy zsebkendőt sem.
2018. máj. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Utálok vasalni, csak a legszükségesebbekkel teszem. Ágyneműt pl. soha, reggel kimosom, kiteregetem, este felhúzom. Úgy is összegyűrődik. Nyáron meg különösen brutális vasalni a meleg időjárás miatt.


Vannak viszont dolgok, amiket szerintem nem lehet kikerülni. Pl. gyűrődős ingek, hiába rázom ki mosás után, nem lesz partiképes. Szoknyák, egy-két felső, stb... Általában a természetes anyagból készült dolgok gyűrődnek, pl. a len ruhámat muszáj vasalni, mert mosás után katasztrófa. Na pl. ezért nem is értem, ha valaki egyáltalán nem vasal. Az meg a másik véglet, igénytelenül gyűröttben megjelenni.

2018. máj. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azért írtam így, hogy "szinte", mert természetesen inget, blúzt én is kivasalok, de az ritka, hogy erre kerül alkalom.
2018. máj. 28. 08:37
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Soha életemben nem vasaltam, vasaljon a gravitáció a szárítőn. Évi 1-2 esküvő vagy temetés van, amire inget kellene vasalni, arra meg volt, hogy vettem újat.
2018. máj. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelen.:-) Szintén gyűlölök vasalni. Anyám mindent vasal, még a szakadt konyharuhát is, anno sokszor az én dolgom volt. Ahogy külön háztartásba mentem, beszüntettem ezt, a férjemet, aztán a fiaimat is megtanítottam inget vasalni, nekem túlnyomórészt olyan holmijaim vannak, amik vállfán, megfelelően szárítva nem igényelnek vasalást. Így aztán jó, ha havonta egyszer előveszem a vasalót.
2018. máj. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálok vasalni. Szerencsére a ruháim nagy része nem gyűrődős, száradás közben szépen kisimul, így nem igényel vasalást. Az ágyneműt meg sosem értettem, hogy miért is kéne kivasalni, mikor úgyis gyűrött lesz másnapra, meg amúgy is, az ember saját ágyában, otthon, kit zavar, ha nem sima?

Ha nagy ritkán ki kell öltözni, akkor persze az ingeket, blúzokat kivasalom használat előtt, de igazából ennyi.

2018. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem szerettem vasalni és nem is kínzom vele magam. A ruháink nagy többségének elég,hogy jól kivan terítve,de a szárítógép se gyűri. Ünneplős ingeket szoktam. Férjem alap hétköznapi ingei döntő többsége is olyan amit nem kell vasalni, azt a párat amit kell meg nem hordja.
2018. máj. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Életemben nem vasaltam. Egyszer megpróbáltam és minden csak gyűröttebb lett :) Megfelelő teregetés mellett nem is kell. Pedig én is egyedül élek :)
2018. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is olyanok a felsőim, hogy simára száradnak, egyedül az ingeket kell vasalni, de azt meg félévente egyszer veszek fel, úgyhogy én se nyúlok vasalóhoz gyakran.

Párom vasalja a pólóit, pedig neki se gyűrődősek, de megbeszéltük, hogy ha ragaszkodik ahhoz, hogy ki legyenek vasalva, akkor csinálja ő, én nem fogom, az biztos. Szerintem amúgy teljesen felesleges.

De volt olyan kolléganőm, aki még a zoknikat is vasalta. Na tudjátok, én mikor vasalgatnám..... :)

2018. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Olyanról én is hallottam, hogy van aki az alsónadrágot is kivasalja. :-D Anyósom azt állítja, hogy a hő fertőtlenít. Ebben van némi igazság, de ha csak valaki nem Monk, a flúgos nyomozó a higiénia mániájával, akkor szerintem a mai modern mosószerek és gépek mellett ez teljesen fölösleges időpocsékolás.
2018. máj. 28. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!