Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi öblítőt használhat az,...

Mennyi öblítőt használhat az, akinek erősen illatoznak a ruhái?

Figyelt kérdés

Én 1 kupaknyi öblítőt adok a ruhákhoz, illatosak lesznek ugyan, de csak közelről szagolva érződik.

A párom mikor még otthon lakott és az anyja mosta a ruháit, mikor eljött hozzánk és nálunk volt, utána az egész szoba öblítőtől illatozott, neki is erőteljes öblítő illata volt. Van egy kollégám, neki is erősen illatoznak a ruhái, az irodában öblítő illat van, illetve a kabátja hétvégén kerülhetett kimosásra, de még tegnap is mikor mellé raktam az enyémet, az enyém is teljesen átvette az övéről az öblítőillatot és olyan, mintha az enyém is ma lett volna mosva. A párom anyja Lenort használ, a kollégám is Lenor Spring illatú - én is azt használok, így felismertem - , így az se lehet, hogy valami speciális öblítőt használnak, hanem az állhat a háttérben, hogy nagyobb mennyiséget használnak. De vajon mennyi kell, hogy így illatozzon egy hét után is?


2017. dec. 22. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Ez attól függ mennyire van megpakolva a gép. Én mindig max. félig töltöm a dobot és a maximum jelzésig öntöm az öblítőt. Tovább nem is nagyon lehet, mert a felesleg lefolyik. Szóval az én ruháim is napokig illatosak, mert nincs fullra tömve, így a mosószer és az öblítő is teljesen átjárja. Egyedül a Comfort Intense-ből használok egy kupaknyit, mert az fullasztóan erős, intenzív.
2017. dec. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Kimaradt, hogy az sem mindegy, hogy hol és hogy szárítod. A szárítógép vesz el az illatból, bár nekem van géphez való aromám is. De ritkán használom a gépet. Ha csak simán szárítom, akkor sem rogyasztom össze a szárítót sok ruhával, mert egymástól nem tudnak "lélegezni" és beleposhad a víz a ruhákba, ami szintén elvesz a friss illatból. Én jelenleg ekektomos melegítő szárítón szárítok, így hamar, pár óra alatt megszáradnak és napokig érezni az illatot.
2017. dec. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Sokban függ attól is, hogy milyen mosógépük van, mennyi vizet használ az öblítőhöz. Ezenkívül a kabátok meg a kötött holmik jobban tartják az illatot, mont a sima póló anyag.

Nagyika, isten nyugosztalja, a kis hajdú mosógépébe négy kupak lenort tett szigorúan öblítés előtt. A ruhái, holmiai egy évvel a mosás után is lenor illatúak voltak nagyon durván.

2017. dec. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Biztos, hogy öblítőt használ? Van, amit mosódióval mosok, akkor nem öblítőzöm a ruhát, hanem néhány csepp illóolajat teszek egy kis vízzel az öblítőtartályba, általában levendulát. Nagyon jól tartja az illatot, de nem teríti be bántón az egész helyiséget, csak diszkréten érződik.
2017. dec. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A párom anyja biztos , a kollégám is azt használhat, mert egyértelműen Lenor Spring illat töltötte be az irodát. Én sem szoktam telerakni a gépet, de csak egy kupak öblítőt adok a ruhákhoz, mert az van írva, hogy ennyi elég, ez bőven nem éri el az öblítőstartály vonalát. A párom anyjánál láttam, hogy a tartályon kívül a ruhákra is önt öblítőt, ebből gondolom, hogy jóval több öblítőt használnak, mint kellene.
2017. dec. 22. 11:43
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Én 3/4-ig pakolom a gépet és az öblítő részébe a max jelzésig teszem az arany lenort. Intenzív. Imádom
2017. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Én is ilyen "gonddal" küzdök, mint te, Kérdező!


Másfél-két éve volt valami másfajta sárga Lenor, annak iszonyatosan jó illata volt... A mostani szerintem nem olyan tartós. Ugyanúgy mosunk, mint akkor, mégis más az illattartása a ruháknak.

Kíváncsi vagyok a válaszokra. :-)

2017. dec. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is hiányzik a régi sárga lenor :(
2017. dec. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, kevés ruha, sok öblítő a gépbe. Attól is függ, hogy a te mosógéped mennyi vízzel öblít.

A barátnőm ruhái mindig nagyon erősen illatoznak az öblítőtől. Ő a maximum jelzésig tölti az öblítő tartályba az öblítőt. Ezzel a módszerrel nem tart sokáig egy flakon öblítő :)

Off: engem kicsit zavar, ha olyan nagyon erős illatú a ruha, a bőrnek sem olyan nagyon jó, hogy "vegyszeres" ruhával érintkezik egész nap és a mosógépet is gyakrabban kell takarítani, mert a felesleg lerakódik a gép alkatrészein.

2017. dec. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Kicsit off, de én is maxig raktam az öblítőt régebben, imadtam, hogy illatosak a ruhàk. Egy idő után elkezdtek foltosak lenni a ruhák, olyan makacs fura foltok voktak, mintha olaj lenne, vagy nem tudom. Kiderült, hogy a sok öblítő reagált a mosóporral, lerakódott és a legjobb felsőim mentek tönkre mire sikerült rendbe tenni a gépet, ezöta ecetezek :(
2018. febr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!