Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem illatoznak a kimosot...

Miért nem illatoznak a kimosott ruháim?

Figyelt kérdés
Ha kimosom a ruhákat, illatosak, de csak minimálisan. Ha ki teregetem őket nem járja be a lakást az illat, mint máshol. Pl. ha elmegyünk anyósomhoz, az egész szobát, lakást átjárja a frissen mosott ruha illata öblítőtől függően. Nálunk nem. Ha beleszagolok a ruhába akkor érezni az illatot, de nem erősen, csak épp, hogy. Büdösnek nem büdös a ruha. De sok olyan emberrel találkoztam már az utcán is, akik messziről illatoztak, és nem a parfümöt éreztem, hanem az öblítőt. Nem hinném, hogy a mosószerrel és az öblítővel van a gond, mert már szinte mindent kipróbáltam. Most is van itthon 8-10 fajta öblítő, mosószer pedig 4 fajta. Esetleg ezek kombinációja lehet a gond?! Ti mivel mostok és mivel öblítetek? Köszönöm a válaszokat.

2017. jún. 24. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem tudsz lemondani az öblítő finom illatáról, mindig hígítva öntsd a tartályba. Érdemes csak a mosás előtt keverni a vízzel, így az illat koncentráltabb marad.
2017. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ki fogom próbálni. Pedig az ember azt gondolná, hogy így még kevésbé érződik majd az öblítő illata, de kipróbálom. :)
2017. jún. 24. 10:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem logikus a hígítás ...

Azt el tudom képzelni, hogy nem ürül a dobba az öblítő a tartályból, hanem valahogy elfolyik.

Vagy, de meg ne haragudj, nem nézlek hülyének, de biztos, hogy jó helyre teszed az öblítőt?

Nem véletlenül a fehérítő tartályba teszed?

Mert akkor az a mosószerrel együtt ürül és az öblítésre már nem marad belőle.

Ez mondjuk a mosószer hatékonyságát is elveszi, mert nagyrészt közömbösíti.

2017. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kötekedés miatt kérdezem: miért jó az neked, ha öblítőszagú vagy?
2017. jún. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem a használati utasítást, de jó helyre öntöm az öblítőt, szóval azzal nincs gond. És túl sincs öntve. :)
2017. jún. 25. 23:36
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok öblítőszagú lenni, csak példaképp írtam, hogy mások már messziről illatoznak az öblítőtől.

Én bőven megelégednék, ha illatos(abb) lenne a ruha. :)

2017. jún. 25. 23:37
 7/8 A kérdező kommentje:
+ Volt már olyan is, hogy le leállítottam direkt a mosógépet, hogy megnézzem nem-e ürül ki hamarabb az öblítő tartály. De nem, mert öblítés előtt még benne volt. :)
2017. jún. 25. 23:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Mosógépet mosd át 1-2dl hipoval, 90 fokon.
2017. jún. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!