Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hol tároljátok a mosásra váró...

Hol tároljátok a mosásra váró konyharuhákat?

Figyelt kérdés
2017. dec. 15. 17:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

Egy külön edényben a szennyestartó szekrénye alatt. Nem sokat várok össze, beáztatom s kimosom kézzel, majd megy a következő törölközős mosásba, hacsak nem tartom elég tisztának ahhoz, hogy a piszkosabb konyharuha legyen (2 konyharuhát használunk egyszerre, egy tisztábbat és egy ócskábbat, ami erősebben elpiszkolódik. a tiszta egy idő után átminősül piszkosabbá).


A piszkos konyharuha elég rosszul néz ki ahhoz, hogy ruhák közé ne tegyem, az a helyzet. Kimosni kézzel pedig nem nagy ügy. De akkor se lesz szép, úgyhogy lehet, hogy ki kéne dobni, valamiért úgyis van egy halommal, sok hónapig ellennék vele. Persze akkor még mindig nem a kukába kerülne, legalábbis nem mind, valamire mindig kellhet egy rongy a ház körül...

2017. dec. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%
#8, én nem törlök bele semmi rothadót, attól, hogy nálad rohadnak a textilek, még másnál nem :D
2017. dec. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A nedves konyharuhákat "kiterítem" egy kis időre, hogy meg tudjon száradni, utána megy a szennyesbe. Törölközőkkel mosom 60 fokon. Ha zsírfolt van rajta, vagy más szennyeződés, akkor mosás előtt kicsit átdörzsölöm folttisztítóval. Nincs annyi konyharuhám, hogy tele legyen vele a mosógép. Luxus volna 10 db konyharuhát külön mosni.
2017. dec. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szennyesben. 60 fokon együtt mosom minden mással amit 60 fokon mosok nem is értem miért ne tenném.
2017. dec. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, ki hogy használja a konyharuhákat, de nekem sosem lesznek annyira koszosak, hogy ne lehessen a többi szennyes közé tenni. Igaz, hogy nem is hetekig használom öket.
2017. dec. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Detto. Masreszt olajat meg semmi ilyesmit nem torlok bele. Tobbnyire inkabb vizes lesz. Aki kajat olajat szemetet torol a konyharuhaval azt megertem hogy nem a szaten csipke bugyijaval mossa egyutt. :D
2017. dec. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mi is külön tároljuk őket, tetőtérben egy régi, csúnya, letakart szennyestartóban. Viszont amíg nem kerülnek fel, addig a sima szennyestartóban vannak pár napig, majd kiválogatásra kerülnek. Ritkán van konyharuhamosás, de akkor összejön 60-80 db. Eszembe sem jutna a ruhákkal együtt mosni, nem higiénikus. Konyharuhákat 90 fokon mossuk, ágyneműhuzatot, törölközőt 60 fokon, ruhákat pedig 40 fokon.
2017. dec. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A fürdőben a radiátor lapjai közt bedugva. Ott nem látszik, megszárad, sőt a radiátor se koszos ott, ahol amúgy is lehetetlen kitisztítani. :D
2018. jan. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én a kezemet törlöm meg a piszkosabban s az átkozottul ronda lesz, pedig nem oda megyek először, hanem a csaphoz. Mégis.

A tisztább, amivel csak nagyritkán törlök meg egy tiszta, vizes edényt, ami azonnal kell vagy letakarom a kelő kenyeret, az valóban nem lesz ronda, de azt minősítem át piszkosabbá, amikor a piszkos túl szennyes lesz... Ezért nem tudom együtt mosni a sima ruhákkal őket.

2018. jan. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!