Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A ruhateregetés-hajtogatás az...

A ruhateregetés-hajtogatás az őrületbe kerget, rabszolgának érzem magam. Van ötletetek?

Figyelt kérdés

Négyen vagyunk, két felnőtt, két kisgyerek. Ha naponta nem indítom be a mosógépet, kimásznak a szennyesek már a kosárból. Én minden házimunkát szívesen elvégzek, de ruhát teregetni, és aztán leszedni, hajtogatni, helyére tenni egyszerűen annyira nem szeretek, hogy néha besokallok, és egy hétig nem mosok inkább. Aztán csinálhatom naponta kétszer, hogy legyen mit felvenni.


Nem vagyok lusta máshoz, port törlök, minden nap megy a porszívó valahol, főzök, mosogatok, kádat sikálok, és WC-t, bármit, csak ez ne kéne.


Van ötletetek, hogyan tehetném könnyebbé, gyorsabbá az egészet?


(A vasalást meg sem említem, az már végképp nem fér bele, csak amit nagyon muszáj, mielőtt felvennénk kivasalom)


2017. dec. 11. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Egyezz meg a pároddal, hogy a mosást vállalja át ö, legalább is a teregetést-hajtogatást. Elvégre nemcsak a te dolgod a háztartás, ö is vegyen részt benne.
2017. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

más is van így.


Azt még nem is írtad, hogy télvíz idején majdnem 100%-os páratartalomnál hol szárítod ezt a rengeteg ruhát? Mert az is nagy gond.

Könnyebbé csak segítséggel, vagy barom elszántsággal, vagy olyan motivációval, hogy külön díjazza a párod, ha már nem segít..


addig nyugi, még pár ezer feleségrabszolga gályázik pont így, ebben a hajóban.

2017. dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy férjemre egy szavam sem lehet, egész nap dolgozik, tavasztól őszig még a kertben is, pedig én itthon vagyok gyeden, tehát időm van rá, egyszerűen csak nem szeretem csinálni. Erre nem vagyok büszke, de ez az igazság, nem akarok takarózni semmi kitalációval.


Arra gondoltam, hogy valami kis trükk, fortély hátha van, ami élvezetesebbé teszi vagy könnyebbé, gyorsabbá, mert én itt mindig 10 percekről olvasok, hogy a teregetés vagy ruhaleszedés hajtogatással annyi. Hát a teregetés még csak-csak (de az sem többnyire, ha szépen akarok teregetni), de leszedni, összehajtogatni nagyon szépen és letenni nekem legalább fél óra nagyobb mosásnál.

2017. dec. 11. 21:41
 4/14 A kérdező kommentje:

Szárítani enyhébb időben az előszobában szoktuk, mellette páraelszívó megy. Ha nagyon hideg van, az előszoba is hideg, leáll a páraelszívó (illetve kiolvasztó funkcióra kapcsol), akkor bent a nappaliban a kandalló előtt száradnak a ruhák. Már a látvány is egy élmény:(


Szárítógépre vágyom, azt hallottam, olyan finom puhán veszi ki az ember a ruhákat belőle, hogy öröm megérinteni, nem kell vasalni..... ez igaz vajon?

2017. dec. 11. 21:44
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Mi családiházban kialakítottunk az előtérben egy 6négyzetméteres gardróbot, a 3 tagú család összes polo, ing, pulóver kabát nadrág, blúz, top, trikó mittudom én, ami csak van, vállfára akasztva itt lóg, szobába fiókba csak a zoknik és az alsogatyák vannak behajtogatva... pontosan ezért találtuk így ki, mert rühellünk hajtogatni.
2017. dec. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Van mar ruhaszarito gep, olyan mint a mosogep, sot ha jol hallottam van olyan is ami osszehajtogatja. Egyik ismerosom mondta aki takaritonokent es szobalanykent dolgozott hotelekben ill csaladi hazaknal, es hat megutalta a sok mosas meg teregetest szoval neki otthon mar ilyen gepe van. Mellesleg jon a karacsony lehet kerni :D
2017. dec. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát én ennyire nem utálok leszedni, de tényleg nem 10 perc, hanem fél óra- pláne, mire a zoknikat összepárosítom, mindent bepakolok szekrénybe a saját stócába-, pedig mi csak 2-en vagyunk.


Én mindig beteszek valami sorozatot vagy a Balázs show-t soundcloudon, vagy bármit, ami leköt, úgy teszem a laptopom (ha film), hogy fél szemmel rálássak, és akkor így nem unatkozom közben. Bár ettől gyorsabb nem lesz a leszedés :D Mekkora a nagyobbik gyerek? Nem tud segíteni a zoknipárosításban legalább? Ő még lehet, hogy élvezné is.

2017. dec. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Vegyél egy szárítógépet. Nem kell teregetned és vasalnod sem.
2017. dec. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
New yorkban mosodában mostam 10 éven át, szárítógépben szárítottam... hát bitang nagy kamu, hogy nem kell vasalni... az ami összehajtogatja a ruhát, pedig egy akkora berendezés, mint egy magyar lakás..
2017. dec. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Én úgy szedem ki a ruhákat, hogy ami mehet a vállfára, az már azon szárad, és úgy rakom el a szekrénybe.

A zoknikat öt éves kora óta a lányommal párosítjuk, mint párkeresős verseny. Profi lett...

Továbbá bevezettem a játszósruha intézményét. Mindig átöltözik mindenki itthoniba, és addig hordjuk, amíg nem vállalhatatlanul koszos (ez inkább a gyerekeknél fordul elő) így elmenősből max két garnitúra megy szennyesbe egy héten.

A másik trükkök, hogy hajtogatás után megjutalmazom magam: 15perc énidő. Ilyenkor leülök 15percre és iszom egy teát, kávét, nézek valami videót. Én cserépkályhánál szárogatok, összecsukom a madarat, és a helyére húzott fotelben töltöm a 15percem. (Párom szerint ezegy territóriális harc köztem és a szárogató közt :D)

2017. dec. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!