Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van minőségbeli különbség a...

Van minőségbeli különbség a 6T-ás fahasítógépek között?

Figyelt kérdés

Láttam 6T-ás Güde, Scheppach, Kitty stb. márkájú álló hasítógépet amik külsőre teljesen ugyanúgy néztek ki, csak a színük volt más és a rájuk ragasztatott matricák.

Lehet, hogy ugyan ott készülnek, ugyanabból az alapanyagból, csak egyik ilyen színű ilyen felirattal, a másik meg olyan színű olyan felirattal?



2017. nov. 12. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szakértő persze nem vagyok de gyanús hogy nsgyjából ugyanazokból az alkatrészekből vannak összerakva.Én olyan helyenvettem okcsl aholdobozslrülteket szépséghibásakat. Gyárihibásakat felújítva árultak. Akkor én kérdeztem mi a külömbség a kettő között ? Egy árban voltak új hattonnásak. Azt mondta hogy az egyik szürke másik fekete. Más külömbség nem volt. Máshogy voltak matricázva. Ha megnézed a motror pl ugyan olyan mindbe.
2017. nov. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
[link] Itt egy jó gép új de bolti ártól jóval olcsóbb. Én is tőle vettem pár éve . Korrekt ember. Pár évre rá kellett egy kapcsoló mert elromlott. Felhívtam azonnal küldte.
2017. nov. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy itt egy másik ugyan attól az embertől. Mivel az előző 380 as ha jól láttam. Ez 220-as: [link]
2017. nov. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KulGery ***** válasza:

A fahasítógépek területén nem, a különböző cégek, illetve árkategóriákban jártasabb vagyok. Egy eszközt, főleg egy "egyszerű" eszközt alkatrészekből szerelik össze. Vannak kritikus, illetve drága alkatrészek. Egy tárgy legyártásánál a méret nem tökéletesen ugyanakkora. Ahogy a kés éle kopik, egyre kisebb/nagyobb az eredmény. Ehhez van a hibatűrés.

Sok helyen csinálják azt a gyártók, hogy az "előírt" hibán túl mennek, és selejtet (másod/harmad osztályt) is gyártanak. A selejtet nem adják a közvetlen megrendelőnek, megrendelői áron, hanem olcsón adják a többi igénylőnek. Ezek az eszközök még ugyanolyan jól működnek, maximum nem 20 évig, hanem 2 évig. Illetve nagyobb a gyári hibás arány.

És most jön a lényeg. A nagy árért minden alkatrész első osztályú. Aztán van aki a kritikus alkatrészeket rakja be első osztályúból, a többi ócsó. És van aki a drága alkatrészeket, um. alacsony legyen a szerviz.

És persze van aki az egészet másod osztályúból rakja össze.

2017. nov. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!