Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Össze lehet varrni pamutot...

Össze lehet varrni pamutot rugalmas anyaggal?

Figyelt kérdés
Interlock-kal állítok össze, a talp a leglazább állásban van,már szinte mindent megpróbáltam, amit blogokon javasolnak. Babatakarót szeretnék varrni, aminek az egyik oldala pamutvászon, a másik pedig babysoft. Eddig az lett az eredménye, hogy hiába szabtam egyformára, a babysoftot megnyújtotta, a pamutot pedig összekapta. Az anyag széle fodros lett, a közepe pedig csúnya buggyos, lehetetlen letűzni. Van rá valami megoldás, vagy felejtsem el?
2017. aug. 24. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Interlockkal még nem varrtam. De: a babysoft nem rugalmas, hanem nyúlik, az más. A pamutvászon meg nem. Ez nem igazán jó párosítás így, mert a babysoftot elviszi a gép talpa. Aztán a két anyag nem egyforma vastag, egészen finoman szólva sem. Itt szóba jön ugye az alsó és felső szál beállítása is, de én csak sima egyenes varrásban tudok gondolkodni, nem tudom, hány szálas a lock (4?), ugye ott nyilván a szegés is ott van, gondolom két szállal stb.

Szóval szerintem az a baj, hogy ennyire két különböző típusú anyagról beszélünk.

Az egyik lehetőség az, hogy megpróbálod bordázott (és hurkolt) pamuttal, nem pedig pamutvászonnal, ami szintén nyúlik. Itt lehet olyan gond, hogy mivel mindkettő nyúlik, fodros, hullámos lesz a széle.

A másik lehetőség, hogy nem lockkal csinálod, hanem a pamutvásznat szabod nagyobbra (mivel ki van szabva, levágsz a babysoftból), és körben ráhajtod a babypolárra, behajtod a szegély miatt és beszeged vele. Na akkor fog győzni a pamutvászon. Ezzel az a gond, hogy így túl vastag lesz a széle.

Vagy kicsit steppeled a kettőt együtt középről kiindulva, megtűzöd, mint pl. a paplant, és majd a végén szeged el a szélét. Ez lehet, hogy nem szép, pl. ha mintás a babysoft.

Írd meg mi lett!

2017. aug. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!