Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell úgy rugalmas...

Hogyan kell úgy rugalmas anyagot varrni, hogy ne nyúljon ki?

Figyelt kérdés

Háztartási varrógépet használok (Singer Simple), és nem tudok vele rugalmas anyagokat varrni. Vagy kifodrozódik a varrás mentén az anyag vagy rugalmatlanná válik a varrásnál.


Szeretnék régi ruhákat felújítani, vagy újakat varrni, de a ruhák általában rugalmas anyagúak, szóval egyelőre elég korlátozott módon tudom használni a varrógépet. (Csak rugalmatlan vásznat és farmer anyagot tudok varrni.)


Esetleg egy speciális talp és/vagy anyagtovábbító segítene? Vagy van valami más módszer, amivel rugalmas anyagokat lehet varrni.



#ruha #varrás #háztartási varrógép #rugalmas anyag varrása #ruhafelújítás #sztreccs anyag
2016. jan. 8. 13:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

Nyilván rugalmatlanná válik a varrásnál, ha a cérna, amivel varrsz, nem rugalmas.

Amúgy rugalmas anyagot kézzel szoktam nagy öltésekkel összefércelni, és utána varrom végig. Ha rugalmatlan cérnával varrom, nyilván ott az anyag a varrás rugalmatlansága miatt nem tud nyúlni...

2016. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos elég macerás az ilyen anyagok géppel varrása. Próbáld ki a következő módszert. Az ilyen anyagot pászítsd össze tegyél alá és fölé újságpappírt és tűzd össze gombostűvel, egy filc tollal jelöld be a varrás vonalát hogy lásd jóhelyen varod az anyagot, ezután tedd a gépbe és varrd a megszokott módon. ha készvagy a varrással tépd ki az újságpappírt az öltések közül, (a fényes csúszós pappír nemjó ehhez csak a matt felületű). Ha ez nemsegít akkor csak a kézi varrás marad.

Írd meg az eredményt.

2016. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ezt az újságpapíros módszert ki fogom próbálni! :)


Érdemes esetleg anyagtovábbítóra, spec. talpra beruházni, vagy nem sokat változtat?

2016. jan. 8. 15:25
 4/16 anonim ***** válasza:
Rugalmas cérnával varrj, cikk-cakk öltéssel, a szál laza legyen. És ahogy írták, össze kell fércelni.
2016. jan. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A rugalmas cérnáról még nem hallottam, de majd rákérdezek rövidáru boltban. És ezzel a cérnával rendesen lehet varrni? Nem fog kinyúlni, elszakadni?


Először úgy próbáltam, hogy kézzel összeférceltem az anyagot, laza szállal, cikcakk öltéssel kezdtem varrni, de az első öltésnél elszakadt a felső szál. Aztán amikor feszesebbre vettem, akkor varrt, de az anyag nyúlt, fodrozódott.


A legnagyobb probléma, hogy az általános talp annyira lefeszíti az anyagot, hogy a rugalmas anyag nem tud rendesen haladni, folyamatosan nyúlik. Ezért gondoltam, hogy hátha van olyan talp, ami nem feszíti le annyira...

2016. jan. 8. 15:53
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem kár pénzt kidobni a különböző talpakra mert sajnos az ilyen anyagok nagyon csúszósak és akármilyen talpat használsz a továbbító talp összehúzza az anyagot és egyhelyben varr a gép, ezért használom az újságpapíros módszert mert a papíron nem csúszik a továbbító talp annyira ha mégis akkor enyhén húzva az anyagot lehet neki segíteni a haladásban. az előzőben írtakból kimaradt amit említettek is a cikkcakk varrás is segíti az anyag nyúllását varrás után.
2016. jan. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Az újságpapíros megoldást nem ajánlom, mert a papír kiveszi a tű élét. Rugalmas anyagokat keskeny cikk-cakkal varrunk, a varrásvonalra érdemes egy szál cérnát fektetni, afelett átvarrni, ez nem engedi megnyúlni anyagot, és utána egy mozdulattal ki tudod húzni az öltések alól. Lehetőleg vegyél jersey tűt, ennek kerek a hegye, így nem szakítja ki a kötött anyagokat, hanem a szálakat széttolva, kíméletesen szalad át rajtuk. Én nem használok hozzá semmilyen speciális talpat, sosem akadt még el.
2016. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kérdező! próbáld ki mind és döntsd el hogy mi az a megoldás ami szerinted a legjobb.


"Az újságpapíros megoldást nem ajánlom, mert a papír kiveszi a tű élét"

Erre meg nem írok semmit mert annyira bugyuta hogy már fáj.

2016. jan. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
2. 6. 8. válasszal egyetértek, a feleségem is használ papírt a finomabb anyagoknál, bár ő selyempapírt nem újságot. Bár ez utóbbi olcsóbb. :) No és ő csak alulra teszi a papírt, úgy tűnik neki az is elég.
2016. jan. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Még valami, lehet állítani a talp leszorító erejét is. Rugalmas anyagnál érdemes csökkenteni, addig, amíg szépen nem adagolja a gép. Ezt tű nélkül is látni lehet. Nekem sztreccsanyagnál is bevált, nem kellett külön papírral bíbelődnöm.


Egyébként előtte én is papírral csináltam, az is tökéletesen működött. A selyempapír azért is volt jó, mert látod az anyagot, nem kell bejelölgetni semmit.

2016. jan. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!