Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell úgy rugalmas...

Hogyan kell úgy rugalmas anyagot varrni, hogy ne nyúljon ki?

Figyelt kérdés

Háztartási varrógépet használok (Singer Simple), és nem tudok vele rugalmas anyagokat varrni. Vagy kifodrozódik a varrás mentén az anyag vagy rugalmatlanná válik a varrásnál.


Szeretnék régi ruhákat felújítani, vagy újakat varrni, de a ruhák általában rugalmas anyagúak, szóval egyelőre elég korlátozott módon tudom használni a varrógépet. (Csak rugalmatlan vásznat és farmer anyagot tudok varrni.)


Esetleg egy speciális talp és/vagy anyagtovábbító segítene? Vagy van valami más módszer, amivel rugalmas anyagokat lehet varrni.



#ruha #varrás #háztartási varrógép #rugalmas anyag varrása #ruhafelújítás #sztreccs anyag
2016. jan. 8. 13:04
1 2
 11/16 anonim válasza:

Kipróbálhatod a fent javasoltakat,de az 100 %,hogy igazán esztétikus és tartós eredményt kapni nem fogsz. A cikk cakk öltés használata ilyen esetben borzasztó tákolt hatást kelt.

Én az ilyen tipusú anyagokat 4 szálas interlockal varrom,és kifogástalan az eredmény,mind esztétikailag,mind a varrás szakítószilárdsága szempontjából.

2016. jan. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Én érdemesnek tartom külön talp beszerzését illetve kifejezetten sztreccses anyaghoz való tű is segítség.

A cérna feszességét vedd kicsit lazábbra és szélesebb cikk-cakk öltésekkel próbálkozz. Néhány gépen van direkt sztreccses anyagra való öltés is.

2016. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)


Egyelőre még nem próbáltam ki a tippeket, mert gyors megoldás kellett. Végül hosszúkás oda-vissza varrásokkal rögzítettem a felhajtást. Nem lett túl szép az eredmény, de ezúttal ez nem volt fő szempont:

[link]


Ha lesz időm, majd kikísérletezem ezeket a módszereket.


Arról nem tudok, hogy az én gépemnek állítható-e a talpfeszessége. Vagy ez minden gépen állítható?

Van egy-két csavar a talprésznél, ezek közül valamelyik az állításra szolgál?


[link]

2016. jan. 27. 09:54
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen varrógéped van, nekem egy régebbi naumann, ennél ha lepattintom a fedlapot, akkor ott van egy tekerő, amivel a lehet állítani a leszorítás erejét. A singer gépemnél ez kívül van a házon.


Olcsó gépeknél ezt ki szokták spórolni, de a talp tengelyével egy vonalban keress egy tekerőt, vagy a gép oldalán valahol.


[link]


[link]


[link]


[link]



Itt van pár kép különböző beállítókról, hogy nagyjából lásd, mit kell keresni.

2016. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Sajnos sehol nem látok ilyen tekerőket... Akkor a csavarok igazgatásával gondolom csak szétszerelni tudom...
2016. jan. 27. 10:24
 16/16 anonim ***** válasza:
Úgy látom, hogy sajnos a singer simple-nél tényleg nem állítható. Akkor marad a papíros megoldás.
2016. jan. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!