Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gáztűzhely- begyúújtom, meg...

Gáztűzhely- begyúújtom, meg is gyullad, de nem marad úgy, ha elengedem a gombot. Mi a baj? Eddig jó volt.

Figyelt kérdés
2017. jan. 5. 19:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Két probléma lehet. Egyik a hőelem ahogy írták, ez a gyakoribb. Másik a biztonsági szelep tartó elektromágnese, amit a hőelem árama meghúzva tart. Első lépés, hogy elmész egy gázkészülék szaküzletbe és veszel a saját készülékeddel kompatibilis hőelemet. Többféle van, ezért kérdezni fogják, mihez kell. A szétszedéssel nem lesz gond, ha jó boltba mész, el is magyarázza az eladó. Ez a cucc nem drága szerencsére. A régi hőelemet gyakran nem lehet kiszedni, mert belesül. Mellé viszont lehet fúrni egy új lukat, amiben bele tudod tenni. (nekem is egy szerelő ajánlotta) A többi művelet adja magát. Ha ettől nem javul meg, akkor drága lesz a móka: szelepcsere.


A fentiek persze akkor érvényesek, ha egyébként a láng szépen ég, intenzitása nem csökkent le. Mert akkor egyszerűen belefutott az étel, így nem tud rendesen melegíteni. Ilyenkor elég a tetején levő rózyát leemelni, kis drótkefével megdörzsölni, kifújkálni és visszatenni a rózsát. Ehhez végképp nem kell mestervizsga, átlag háziasszony símán megcsinálja...

2017. jan. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 K...László ***** válasza:
Termoelem kontakthiba, vagy elektromágnes hiba. Ha megpucolgatás után sem jó, akkor jöhet a szerelő. Én már szedtem szét ilyet fali melegítőben (elektronikai technikus és villanyszerelő végzettségem van csak). A mágnes kiszerelésénél megbontod a tömítést, a gáz pedig nem játék. Nekem elengedett benne a keményforrasztás. Ott néhány millivolt van, de amper nagyságrendű áram folyik, ezért az ellenállás megnövekedésére nagyon érzékeny. Meg arra is érzékeny, ha a tükrös felületű vasmagra bármi kosz rákerül, mert a mágnes ereje a távolság négyzetével (nagyon) csökken. Az elektromos hibát javítottam, de a réz peremes tömítés nem ment össze 6-odszorra sem úgy, hogy a szivárgásjelző szprével ne bugyborékoljon. Az ilyet csak egyszer lehet összerakni. Gázos teflonszalagot tekertem alá és fölé is, úgy ráhúztam. Nem eresztett. Szombat este december közepe volt, hétfő reggelre elfagyott volna a vizesblokk, ezért nem hívtam szakit. Egy hónapig hetente, aztán még egy hónap után is újra ellenőriztem, amikor már sokszor lehűlt, felfűtött, ment a hőtágulás oda-vissza, és akkor eldöntöttem, hogy nem ereszt és nem is fog.
2017. jan. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 iboly2 válasza:
Három hónapja vásároltuk a tűzhelyet.Nem folyt rá kifutott étel'stb.
2019. júl. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!