Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gáztűzhely- begyúújtom, meg...

Gáztűzhely- begyúújtom, meg is gyullad, de nem marad úgy, ha elengedem a gombot. Mi a baj? Eddig jó volt.

Figyelt kérdés
2017. jan. 5. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
A rózsát vedd le és a fúvókát csavard ki szerszámmal dugókulccsal . A fúvóka szelepet vékony drótszállal gombostűvel kormold ki majd tekerd vissza . Ha nem ez a baja akkor a gombnál kiment valami tartozék ami javítható .
2017. jan. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
elromlott a biztonsagi bimetal. Csereld ki.
2017. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A hőelemet nem éri láng. Ha igen akkor elromlott és cserélni kell.
2017. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Moric15 válasza:
100%

Lehet, hogy csak meg kell húzni az égésbiztosító (hőelem) csatlakozó hollanderét, ugyanis több tipusú gáztűzhelynél hajlamos egy idő után meglazulni. Mivel elektromos csatlakozás (a hőelem egy mágnesszelepet működtet, amely a láng kialvása esetén elzáz megakadályozva a gázömlést) érzékeny a csatlakozásra.

A fúvókához ne nyúlj, ha eddig jó volt. (Egyébként se ajánlatos!)

2017. jan. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
48%

Bizony jól mondja az utolsó hozzászóló a fúvókához ne nyúlj mert ha annak lenne baja meg sem gyulladna!

Érdemes tudd hogy a bimetál egy kis rúd ami az égőrózsa közvetlen közelében van a hegye belelóg a lángba,ahogy hő éri egy kapilláris csövön keresztül gáz tágul benne ami miatt égve marad a láng,vagy volt olyan amely a hőt vezette el és a tekerő szerkezetben váltott ki egy bimetál bekapcsolását.


A javaslataim vedd le az égőfejen található rózsát ez általában vagy egy darab kerek öntött vas és takarítsd jól meg!Zsírtalanítsd és az esetleges aljára lerakódott rozsdát takarítsd le.Ha egy részes a rózsa akkor a tűzhelyen egy alumínium öntvény gáz rozsa van ezeken bevágások láthatók!Ezek a nyílások biztosítják az egyenletes gáz kiáramlását.Óvatosan ezeket is jól letakarítani és zsírtalanítani kell,vigyázz hogy középre ne essen be nagyon szennyeződés!Esetleg ha úgy látod belül van kosz akkor azt ki is fújathatod vagy porszívóval ki tisztítod.

A kiálló "rúd" a bimetál is takarítható óvatosan meg ne sérüljön.


Tapasztaltam olyat hogy a házi asszony véletlen kiszórta a sót ami ráégett a bimetál környékére és ezért nem vette fel a megfelelő hőt.De erre bármilyen lerakodás képes zsír olaj stb.


Ha esetleg kétrészes a rózsád és egy levehető alumínium karika is van amelyben szabályos furatok vannak alaposan mosd meg a lyukakat fogpiszkálóval takarítsd meg.Fújd ki a lyukakon a koszt!Még a vizet is!És nézd meg alaposan nem e maradt egy kis kosz benne!Egy homok szemnyi is elég ha pont a bimetál mellett benne marad a láng nem megfelelően éri azt el és nem fog működni.


A visszahelyezésnél csak arra kell figyelj hogy általában ha több részes a rózsa perforációk segítenek a pontos visszahelyezésre.Erre figyelj oda!Ha mindent jól csináltál akkor működnie kell.


Ha nem akkor valószínűen sajnos az alkatrészt cserélni kell.


U.I.:mivel víz-gáz központi fűtés szerelő vagyok találkoztam olyan esettel is amikor annyira régi volt már a tűzhely hogy a gáz-levegő keverék arányt kellet változtatni mert elöregedtek az alkatrészek de ezt inkább szakember végezze.

2017. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TJózsef ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező!

A gázkészülék, a gáz nem játék. Lehet ezerféle átmeneti és végleges tanácsot adni, de ha ez ügyben itt kérdezel, mindenképpen keress szerelőt. De ne olyat, mint a legutolsó, kissé bőbeszédű, ám szakmailag gyenge lábakon álló tanácsadó. Sajnos, hogy gyakorló szakemberek se mindig vannak tisztában alapvető dolgokkal. Mint például, hogy a kapilláris és az elektromos vezető között eget verő a különbség. (Korábban valaki helyesen leírta az égésbiztosító működését. Elektromágnes, hőelem.)Nem nagy tétel, és ha lelkiismeretes a szerelő, tudja mire van szükség, elhárítja a hibát, és csak végszükség esetén cserél.

2017. jan. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
90%

Vicces egy ilyen hozzászólást olvasni. Szakmailag vagy laikusan magyarázol valamit? Vagy úgy mint a politikusok hogy semmit se érthess belőle.

Szerintem én nem minősítem a segítő hozzászólást pontosan azért mert "a legkönnyebb ítélkezni mások felett de nehezebb saját magunk felett!"

Az okoskodáson kívül pediglen semmit nem írt.Amit egy laikus is megtehet a hiba elhárításában.

Arról nem beszélve más az elmélet és megint más a gyakorlat.

2017. jan. 9. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
0%
Szerintem elromlott a gaztuzhely
2017. jan. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%

"a bimetál egy kis rúd ami az égőrózsa közvetlen közelében van a hegye belelóg a lángba,ahogy hő éri egy kapilláris csövön keresztül gáz tágul benne"

Uh!!! Vedd már külön a két szót bi+metál. Vajon mit jelent?

2017. jan. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Igazad van!Sry de épp a kresz felkészítő anyagot vettem (2000 kérdés és válaszok:vizsga eredmény 8 perc alatt 75/75 pont) át és gyorsan akartam írni fel sem tűnt.De sajnos rád is illik a fent írtak.

A kérdésre is adsz választ vagy csak elő vetted az okoskodás noteszt?

2017. jan. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!