Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy van ez a mosás?

Hogy van ez a mosás?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok!!:) Elsőre fogok mosni! Vannak kérdőjelek.


Mire figyeljek? Milyen mosószert vegyek? Többen azt mondták, hogy folyékony mosószert használjak. Erre most olvasom a használati utasításban, hogy több programnál azt írja(pl.pamut,műszál, stb.) hogy "NE HASZNÁLJON FOLYÉKONY MOSÓSZERT!" Most akkor hogy van ez? Be kell ezt tartani, komolyan kell venni ezeket a szabályokat?


Van olyan mosószer, ami fehérhez és színeshez is jó? Mennyit tegyek hozzá?


2016. nov. 7. 12:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%
2016. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Hé-hé-hééééé!! Nem ezért kell a férfire felnézni, és egyáltalán ki mondta, hogy fel kell nézni?! Azért mégiscsak vannak férfi és női szerepek neeem? Nem várom el a nőtől, hogy felvágja a tűzifát!


Na de jól eltértünk a témától, Te férfigyűlölő!:)

2016. nov. 7. 12:51
 3/21 A kérdező kommentje:
Nos a link hasznos lesz, máris olvasom. Köszi.:)
2016. nov. 7. 12:53
 4/21 A kérdező kommentje:
A kérdés továbbra is az, hogy miért írja a használati útmutató azt, hogy NE használjon folyékony mosószert? Én azt akarok használni.
2016. nov. 7. 13:29
 5/21 anonim ***** válasza:
Én minden folyékony mosószerrel mosok. Van külön fehérhez és színeshez is. Folteltávolítónak Wanish-t, az is van külön a kettőhöz. Nekem az Ariel vált be legjobban. Pamutot lehet magasabb hőfokon mosni, de mivel én vegyesen mosok, minden 40 fok. Kötöttet csak 30 fokon max., és kímélő programmal. Olyan egy dl mosószert szoktam adagolni.
2016. nov. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%

Akkor használd nyugodtan a folyékonyat. Én mindenhez port használok, más meg folyékonyat. A porban van adalék ami idővel lerakódik a dobba, a folyékony gyorsabban oldódik fel.

A fehérhez való mosószerek valamilyen fehérítő(néha optikait) tartalmaznak, a színesekhez valók színkímélő adalékot. Én mindenhez a színeshez valót használom, de mostam más csak a másikkal is, probléma nélkül. ma már eléggé variálnak mindennel, régen ami volt az volt a jó.

Válogasd külön a fehéret, színest és sötéteket. A fehéret jobb külön mosni, mert halványan bármilyen elszíneződés meglátszik rajta. Szükség esetén használj színfogó kendőt(nevébe van mire jó).

2016. nov. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudok neked válaszolni, hogy miért ne használj folyékony mosószert, de ha azt írják, akkor ne használj.

Én a minap olvastam valahol, hogy az egyes ruhafajtákon kívül, mosógépnek sem tesz jót valamiért.

Ha tudtam volna, hogy ez mostanában "szóba kerül" elmentettem volna, de mivel engem nem érint, mert nem használok ilyet, ezért ezt most homály fogja fedni.


Elolvastam a linket, amit küldött sz egyik hozzászóló, abból megtudhatsz mindent, amit tudni kell a mosásról.

Vannak nők, akik még ennyit sem tudnak.


Azt még elmondanám neked, hogy én a fehér dolgokat mosás előtt este mindig beáztatom Biopon áztatóba és másnap a megfelelő program kiválasztása után még a 10 éves cuccok is vakító fehérek lesznek.


És egy tipp, aminek nagyon jó hasznát fogod venni:


A kimosott centrizett, de még vizes holmikat húzkodd formára (pl.pólók) NAGYON PRECÍZEN hajtogasd össze, (lehetőleg jó kicsire), tedd őket a kosárba egymásra, hagyd úgy egy órán keresztül és csak utána teregesd ki őket.

Amit a centrizés csinált gyűrődés nagy része eltűnik belőle.

Persze ingeket, meg egyes dolgokat muszáj kivasalni.

2016. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
2016. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

1-2 szabály van amit be kell tartani.

1. Színeseket és fehéreket külön! Kötelező.

2. Színeseknél ajánlott a 40°, hogy sokáig megmaradjanak a színek.

3. Ha folt van valamelyiken, azt áztasd be előtte pár órára.

4. Ügyelj az egyes ruhadarabok kényességére, olvasd el a címkét ha nem vagy biztos benne. Ha olyan ruhát mosol 60 fokon amit max 30 fokon lehetne, garantáltan eldobhatod.

5. Brutál foltos fehér ruhák mehetnek 90 fokon is.

6. Ne használj olyan programokat amikkel lerövidül a mosás, mert hiába spórol vizet/időt, nem jönnek ki a foltok.

7. Zsebeket üríteni! Ha marad benne zsepi vagy papír, az összeszöszöl mindent.

8. Használj öblítőt.

9. Ne hagyd otthon a gépet felügyelet nélkül, mert leéghet a házad.

[link]

10. Amikor teregetsz, rázd ki jól a ruhákat hogy minél kevésbé gyűrötten rakd a szárítóra. Annál kevesebbet kell vasalnod később.

11. Gyakran szellőztess a teregetés után, mert a száradó ruhák liternyi vizet is párologtatnak magukból és megbüdösödnek ha nincs szellőzés, de a penészedést is segíti a lakásban. Páraelszívó nem hülyeség.

Kb ennyi jutott eszembe.

2016. nov. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Fog ez menni!:) Köszi mindenkinek, hogy időt szánt rám. Azért látom, hogy a vélemények különböznek, mert beindult a lepontozás. A nők már csak ilyenek!:D


Részletesen leírtátok, így minden világos. Köszönöm. Valószínű, bizonyos típusú ruhák védelmében írja azt az útmutató, hogy ne használj folyékony mosószert, mert nem minden proginál írja. Köszi még egyszer mindenkinek!

2016. nov. 7. 15:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!