Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akinek nincs mosógépe hogyan,...

Akinek nincs mosógépe hogyan, mivel, hányszor mos?

Figyelt kérdés
Nálam már halomban áll a szennyes ruha, tiszta már nem nagyon van... elegem van nagyon belőle, fehérneműt mosok hetente, meg ha kell valami akkor 1-2 ruhát kimosok néha. De ez is rengeteg idő és úgy érzem attól nem is lesz tiszta hogy áztatom, majd lötykölöm kicsit a mosószeres vízben, stb. Más hogy csinálja? Vagy manapság mindenkinek van már mosógépe?

2016. máj. 26. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Manapság szinte mindenkinek van mosógépe. Nekem anno tizenpár éve kezdő programozóként nem volt az albérletben, akkor kézzel mostam. Gondolom, pár naponta moshattam s amennyi szennyes volt, dehogy tartogattam a piszkos ruhát egy hétig, brrrr. Nem egy óriási dolog ám, de mosógép mellől már elég riasztónak tűnik visszagondolva, mégiscsak idő és macera, háztartási munkából anélkül is túl sok van egy házban.

De, tiszta lesz, ha kimosod, s a piszkosabbakat áztatod is... Nekem ritkán vannak igen piszkos ruháim, de azért előfordul. Azt mindig kézzel mosom, legalábbis első körben, nem teszem a tisztábbak közé.


Csak mert a mosógép sokáig most, percek alatt is ki tudsz mosni egy ruhát, de foltosaknál ott az áztatás és a speckó szerek, nekem az ökörepe szappan, olcsó és hatékony.

2016. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*sokáig mos
2016. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Nekem csak addig nem volt mosógépem, amíg nem hozták az újat, mert a régi bedöglött, de akkor én naponta mostam kézzel, áztatás, dörgölés, zoknikat utána még szappannal is átdörzsöltem, és tiszta lett minden.
2016. máj. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
a nagyanyám hetente egyszer,de akkor egész nap mosott....mondjuk már ő se kézzel hanem a keverőtárcsással + külön centrivel.
2016. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Én mikor kolis voltam volt a kollégiumnak mosógépe. Egy ideig ingyen volt, aztán mosásonként elkértek 400 forintot, akkor leszoktam róla és átálltam kézi mosásra. Fogtam egy lavórt, mosóport, öblítőt és kézzel kimostam mindent. Hogy milyen időközönként? Hétvégente. Nem dobtam mindent a szennyesbe feleslegesen, egy héten két nadrágot használtam. Mosni inkább törülközőt, zoknit, gatyát és pólót kellett.



Nem árt ha van valakinek mosógépe, mert rengeteg időt és energiát spórolsz meg vele. Van aki nem engedheti meg magának, így nem állítom biztosra hogy mindenkinek van.


Apám régen mikor tanyasi gyerek volt a nagyanyámnak motorbicikliből épített egy berúgós benzinmotoros mosógépet, a faluban egyedül nekik volt ilyenjük, mások mind kézzel mostak.

2016. máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!