Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mibe áztassam a ruháimat hogy...

Mibe áztassam a ruháimat hogy elmenjen a szaguk?

Figyelt kérdés

A ruháim nagy része büdös, pedig kimostam őket már hányszor de semmi nem változik. Büdös mosószer és lábszag/poshadt valami keveréke érződik rajtuk... nem tudom máshogy leírni a szagot, de az a lényeg hogy így hordhatatlanok.

- Mosógép tiszta

- nem tömöm túl a gépet

- szabadban szárítom a ruhákat


Tuti a ruhák anyagában van valami ami büdös. Hideg vizes - hypo átmosás csak rontott a helyzeten (azóta már a hypo szaga kiment, mert párszor átmostam őket, de az eredeti szag maradt).

Egyébként a ruhákat alapjáraton 40 fokon mosom, de 60 fokon is mostam már őket párszor és semmi nem változik. Kidobni nem akarom őket, pedig ha nem változik a helyzet muszáj lesz.


Valami erős anyagot tudtok ami kiszedné a szagot belőlük? (persze úgyhogy a ruhák épségben maradjanak)


2016. ápr. 24. 16:47
 1/10 A kérdező kommentje:

Valamelyik nap vettem új ruhákat. Pár darabot az említett szagos ruhákkal mostam és az új ruhák is átvették a szagot :D Amelyik új ruhát nem velük mostam azoknak meg semmi bajuk nem volt pedig ugyanazzal a mosószerrel és ugyanazzal a mosógéppel mostam őket. Nem értem.


Egyébként a szag nem durván erős, hogy már méterekről lehet érezni... csak közvetlen szimatolásnál csap meg az a mennyei illat.

2016. ápr. 24. 16:55
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
pár csepp ecet, és egy helyen légmentesen elzárni pár napra. pl bőrönd, mosógép
2016. ápr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Itt talán az anyagismeret segítene. Bizonyos műszálas textiliák anyagának lassú bomlása következtében olyan vegyületek szabadulnak fel, amelyeknek "szaga" van. Sok esetben nem elegendő a testtel érintkező ruhanemű alacsony hőmérsékleten történő kíméletes mosása, mert a faggyú maradványai lassan bomlásnak indulnak, ilyenkor csak a drasztikusabb mosószerek és az áztatás segít.
2016. ápr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
nem áll sokat a mosogépben? rögtön ki szoktad teregetni ha lejár?
2016. ápr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rögtön kiteregetem. Az olcsó, kìnai műszàlas cuccokon jobban érződik mint a màrkàsabb pamut ruhàimon. Milyen àztatàst próbàljak ki?
2016. ápr. 24. 18:47
 6/10 A kérdező kommentje:
Szódabikarbóna? Vagy az csak fehér ruhàkhoz ajànlott? Valamilyen fertőtlenítési módszer csak kellene :\
2016. ápr. 24. 19:05
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

teszel bele öblitőt?

mi egy ideig csak mosódiót használtunk, és hát tényleg nem volt jó illata a ruháknak.

2016. ápr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Teszek bele öblítőt, nem is gagyit. Amikor kiveszem a gépből a ruhát még jó illata van az öblítő miatt, mert akkor még a szagot elbírja nyomni. De ahogy szárad a textil úgy csökken is az öblítő erős illata és inkább már csak a szagot lehet érezni.
2016. ápr. 24. 20:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt így. Egy lepedvel hoztam haza fürdőből. Amiket vele mostam menthetetlen volt akarmennyit mostam. Valami baktérium miatt lehetett
2016. ápr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szabadulj meg annyi ócska műanyag cucctól, amennyitől csak lehet. Ezek a ruhák újrahasznosított PET palackból készülnek, bármi lehet rajtuk... Idővel a bőröd is tönkreteszik (kiütéses, allergiás leszel). Egy ruhaboltban dolgozó ismerősömnek már másik munkát kellett keresni, annyira tönkrement a bőre.
2016. ápr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!