Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagyon koszos lábtörlőket...

Nagyon koszos lábtörlőket bedobhatom a mosógépbe, vagy áztassam ki előtte?

Figyelt kérdés
Persze a port kirázom belőle, de attól még sárfoltos marad. Lesz baja a szűrőnek, leülepszik a sár, vagy szépen kimegy a vízzel?
2014. dec. 26. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nemcsak kiáztatás, hanem enyhe ütögetés (sulykolás) is ajánlott a vízben, mert a szálak közti homokszemcsék nehezen távolíthatók el. Az apró kavicsok és homokszemcsék egyes mosógépekben nem kerülnek közvetlenül a szűrőbe,hanem van egy ülepítő rekesz és abban szeretnek felhalmozódni.
2014. dec. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Célszerű előtte alaposan kirázni, meg porszívóval jól át menni rajta a legerősebb fokozattal hogy minél több porszemet kiszívjon belőle. Persze én mindig a fatövébe szoktam ütögetni tiszta erőmből mert az a leghatékonyabb a porszívózással csak felületesen tudom tisztábbá tenni, de ütögetés után a porszívózás is sokat segít hogy a visszaszállt por ne tudjon annyira leülepedni. Én az autómban lévőt mindig így csinálom, amit előtte vízben áztatok 2-3 órát majd jól kicsavarom, meg időnként kölcsön kérem haveromtól a nagynyomású gépét és azzal is jól átszoktam mosni, az is sokat segít ám.

Aztán be a mosógépbe és ennyi, a kosz nem rakódik le a szűrőknél meg semmi ha jól kivan rázva belőle a por meg minden. A lerakodott sarat célszerű kefével nagyjából fellazítani hogy ne legyen gond. Meg én egyszer béreltem kimondott szőnyegtisztító gépet ami vízszívó is egyben és azzal a házban lévő összes szőnyeget letakarítottuk szépen, meg ami maradt tisztítószer azzal az autómban lévő kárpitot mostam át meg az ottani lábtörlőket meg az alapkárpitot és meglehetősen jól sikerült a művelet, egyetlen hátránya az volt hogy nem lett csontszáraz így az autót több napon keresztül szellőztettem a garázsban összes ablak le volt húzva és mindent szabaddá tettem hogy jól megszáradjon. A lábtörlőket meg a radiátor környékén szárítottam meg.

2014. dec. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából ezek nem hagyományos lábtörlők, hanem törölköző anyagú kádkilépők, amiket naponta cserélek, de most már összegyűlt annyi, hogy ki kell mosnom.
2014. dec. 26. 12:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy kádkilépő hogy a p..csába lesz sárfoltos?? Cipővel szaladgál valaki a fürdőszobában?
2014. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy a fürdőben van. Mivel van vagy ötven ilyenem, a bejárati ajtó elé, illetve belülre teszem, meg kettőt a terasz két bejáratához.
2014. dec. 27. 09:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor, ha moshatóak gépben (ezek azért talán igen), mielőtt gépbe teszed, erős zuhannyal a kádban mosd ki belőle a nagyját. a nagy szutyok így kifolyik belőle.
2014. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végül kicsapkodtam őket a hóban, majd beáztattam kint kiskádban, utána dobtam be a mosógépbe, biztos, ami biztos. Fürdőkádban nem mertem, mert régebben ott sikáltam ki a sáros csizmákat, és eldugult a lefolyó. :/
2014. dec. 28. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!