Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Háziasszonyok, kád tisztításáh...

Háziasszonyok, kád tisztításához jó a Domestos WC gél?

Figyelt kérdés

A hagyományos Domestos szagától rosszul vagyok,(akár citrom, akár más illatú), mikor a kádat takarítom, ezért kipróbáltam a Domestos WC gélt, (zöld flakon) ami lime illatú, és attól nem vagyok rosszul.

Ez is megfelel a kád fertőtlenítéséhez?


Illetve mi a különbség a hagyományos és a wc gél között összetételben?

Mintha sűrűbbnek látnám a wc gélt, gondolom, hogy jól megtapadjon a wc csésze belsejében.

Tapasztalatok? Tanácsok?

(mellesleg festett a kád, tehát nem javasolta a mester, hogy használjak vegyszereket, de muszáj fertőtleníteni a kádat. Sajnos már pattogzik le a festék 3 éve után)


2016. ápr. 23. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Egy tipp : próbáld ki a floraszept családot . Citrom illatú fürdőszoba (kád, kagyló) tisztító spricka is kapható, imádni fogod . 100 % fertőtlenít és abszolút semmi, de semmi ami emlékeztetne vagy hasonló volna a hipó, domestos és társaihoz .
2016. ápr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Előző vagyok, lemaradt, hogy zománcozott felületre ne vigyél fel ilyen domestosos cuccost, szinte egyenlő a sósavval ami zománcozott felületre nem való .
2016. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Flóraszept? Nem büdös? Azt gondoltam, hogy az is szúrós szagú.


Köszönöm, kipróbálom. Ment a zöld kéz :-)

2016. ápr. 23. 21:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kórházi csomagban kaptunk egy nagy csomag domestosos törlőkendőt, azóta megváltozott az életünk:D csak azt használjuk:) praktikus és tényleg tiszta lesz tőle a fürdő.


esetleg, ha a férjed/feleséged (bocs, nem tudom a nemed) takarítaná a fürdőt? az lenne szerintem az igazi megoldás. csak mert én pl. rosszul vagyok a macskahányás szagától, így annak eltakarítása a férjemre marad.:)

2016. ápr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

DM-ben lehet kapni denk mit sprays fertőtlenítőt, vagy a sanytol is olyan csak drágább valamivel.


[link]


Ezeket élelmiszeren kívül kb. mindenre lehet fújni, nem büdösek és fertőtlenítenek.

2016. ápr. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gomzoli ***** válasza:
31%

Igen, jó a Domestos gél a fürdőkádhoz is. A különbség a hagyományos folyadék állagúhoz képest csak annyi, hogy ez sűrűbb, ragadósabb állagú, azért, hogy a függőleges, vagy döntött sík felületeken is megmaradjon, ahonnan a sima folyadék lefolyna, így marad elég ideje, hogy a hatását kifejtse.

A domestos klór alapú fertőtlenítő, és nem savas, hanem lúgos vegyhatású... akár a hagyományos hypó.


Ha száraz a kád, akkor használhatsz alkoholbázisú fertőtlenítőszereket is. Azoknál tényleg semmi rizikó nem áll fenn a kád festékjével szemben. Ilyesmit bármelyik nagyobb boltban kapsz.

2016. ápr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sanytol is tökéletes megoldás lenne.

Bár drága, de sokáig elég, jó az illata és fertőtlenít is!


Én sem szeretem a domestos szagát, azért használom ezt, ráadásul nem is olyan káros, mint a domestos.

2016. ápr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az összes választ. Köszönöm a választ a kérdésemre (jó-e a kádra).


Nő vagyok, igaz nem írtam ki,de azt gondoltam egyértelmű, hogy nők takarítják a fürdőt. Akiket ismerek férfiak ismerős családokban, nem takarítanák ki a fürdőszobát. Még nincsen férjem így rám marad a házimunka neheze is.


A hypó szagától (hiába olcsó) azonnal rosszul vagyok, így nem is jöhet számításba. Ezért örülök a javaslatoknak, mert mikor a csempét mosom le (a hagyományos) Domestossal nyitott ablaknál, 2 perc múlva rohanok ki a fürdőből.


Köszönöm, hogy a festett felületre is ajánlottatok fertőtlenítőt. Mindenkinek ment a zöld kéz. Megveszem amit ajánlottatok. Köszönöm a segítséget.

2016. ápr. 24. 18:59
 9/10 anonim válasza:
100%

Mar miert lenne egyertelmu, hogy nok takaritjak a furdot? Egyedulallo ferfiak nem takaritjak..?

En ferfi vagyok es hazas, ennek ellenere en is szoktam takaritani furdot, wc-t, konyhat.

Szomorunak tartom, hogy a magyarok zome meg mindig ezt tisztan noi munkanak tartjak. Elavult, konvencionalis gondolkodas ez.


Sztem manapsag nincs ferfi/noi munka, mert mindket nem dolgozik igy nem varhato el a noktol, hogy meg haztartast is vezessenek.


Egyebkent kerdesedre valaszolva, van az Auchannak bio mosodio nevu szere amit nagyon jol lehet alkalmazni vizzel vegyitve furdokad tisztitasahoz.


Ha nagyon szennyezett a kad, akkor en floraszeptet hasznalok.

2016. szept. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Hozzászóló!


Végre egy férfi, aki saját maga takarít, és nem várja el, hogy csak a nőkre maradjon a házimunka !!!!


Egyébként köszönöm a válaszod, meg fogom nézni azt a terméket az Auchan-ban.

Ment a zöld kéz :-)

2016. szept. 27. 22:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!