Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyakorlott háziasszonyok...

Gyakorlott háziasszonyok tudnátok segíteni takarítás ügyben?

Figyelt kérdés

Örököltem egy lakást nagyanyám után, aki sajnos nem volt híve a takarításnak. Szóval most kb. 20 éves kosszal küzdök, ami nem is okoz nagy problémát, kivéve a fürdőszobát és a konyhát. A kérdésem az lenne, hogy a kerámia csapon és kádon lévő sárgás, szürkés réteget mivel tudnám leszedni? Próbálkoztam már domestossal, spriccelős fürdőszoba tisztítóval és vízkőoldóval is, de meg sem moccan. A csap fején olyan vastagon áll a vízkő, h kézmosásnál már többször felsértette a kezem, mindig ráöntök vagy 10 liter vízkőoldót de semmi. A másik pedig a konyha, ami igazából csak egy főzőfülke. A csempén vastagon van lerakódva a több éves zsír. Vettem hideg zsírkőoldót amivel kb. negyed óra után tudtam egyetlen egy csempét megtisztítani, de annyira erős vegyszer szaga van, h köhögésroham jött rám és azt hittem megfulladok. Ablak nincs, és elég kicsi a fülke.

Sajnos arra nincs pénzem, h kicseréltessem őket, így meg nyilván nem lehet eladni. Tudnátok nekem mondani megoldásokat? Köszönöm előre is.


2015. dec. 6. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Elmondásod alapján a fürdőszoba sósav (tudom,agresszív),a konyha pedig marad a zsíroldó.Nagyon büdös sajnos,de hagyod állni jó töményen rajta egy éjszakát,és nagyon forró vízzel (amit a kezed még elvisel) lemosod.De ha bemész háztartásiba,talán tudnak okosabbat mint én.Ennyire makacs kosszal még nem találkoztam,úgyhogy bocs ha nem jó a válasz.
2015. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én ugyan csak háziember vagyok, de a következőket tudom mondani. A vízkő savas anyaggal szedhető le, a sósav annyira drasztikus és agresszív, hogy csak valóban nagy óvatosság mellett használható, kádnál különösképpen mert megmarja a zománcot. Létezik foszforsavas és citromsavas vízkőoldó, ami lassabban hat, de az egészségre kevésbé káros, veszélytelenebb és van az öreg ecet is. Esetenként a mechanikai súrolást is be kell vetni a durvább VIM vagy hasonló ill. a finomabb CIF súroló krém formájában. A konyhai csempén levő zsír és gyantásodott olajnál előbb valamiféle pengés letolóval lenne érdemes próbálkozni. A hideg zsíroldónál meg kell várni az elszappanosodás bekövetkeztét (5-10 perc), mert a szappanná alakult zsír és olaj csak akkor távolítható el, mosható le. Ennek a kipermetezhetőnek az az előnye, hogy a megfelelő függőleges felületre is felvihető, persze elkezd lecsurogni. Hasonló hatású a tömény trisó oldat, amit ronggyal agy a lúgra nem érzékeny szivaccsal lehet felvinni. Ezeknél a szerelnél kötelező a gumikesztyű használata, különben megnézheted magad. Megpróbálhatod a gőzzel tisztítót is, de az legfeljebb fellazítja az elgyantásodott réteget, bár az is több a semminél. Az utolsó maradványokat a szappanos acélgyapot párnával lehet eltávolítani. Ezeket a munkálatokat alapos szellőztetés mellett kell végezni, hogy a levegőbe jutó permet és kipárolgás nem okozzon gondot.
2015. dec. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben rászánnék húszezret és profi takarítókat bérelnék fel, akiknek vannak mindenféle spéci eszközeik.
2015. dec. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Őszintén szólva már gondolkoztam azon, h takarítókat bérelek, csak úgy szégyellem, h így néz ki a lakás. Persze tudom, h hülyeség, mert takarítókat nyilván nem tiszta lakásba hívnak.

Másrészt meg az ilyen sósavas, lúgos megoldásoktól nagyon félek, azt hittem van más megoldás de ezek szerint nincs.

Még megpróbálom ezt a cifes/vimes súrolást. A gőzzel való tisztítás is beválhat. Mennyibe kerül egy ilyen gőztisztító gép? Egy ilyesmi jó lenne? [link] Gondolom számít, h mekkora a gőznyomás.

2015. dec. 6. 16:45
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
Próbáld ki az cete és szódabikarbona keverékét. Ha elmúlik a pezsgés, használhatod. Jól oldja a vízkövet és a zsírt is.
2015. dec. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
Ecetet akartam írni.
2015. dec. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vízkőoldóból tapasztalatom szerint csak és kizárólag a legócskább, legolcsóbb literes fajta ér valamit (vagy sósav tisztán). Konkrétan a Chemitat fajtát ajánlom, albérletben csak ezzel tudtam olyanná varázsolni a fürdőt, hogy ne hívják ki az ÁNTSZ-t és legyen gusztusom használni. :D Sok sikálással, több körben egész jó lett. Bár zománcos kádnál óvatosan, mert meg fogja marni. És persze gumikesztyű, mert a szivacsot is lebontja.

A zsírra marad a hideg zsíroldó. Tűzhelycserekor volt alkalmam a több éves zsírt, olajat lekaparnom mögüle, nem volt nagy élmény. Fújd le, hagyd hatni egy kis ideig. Mi spaklival estünk neki a nagyjának (egyszerűbb volt így feltörölni az alján, mint egyesével törölgetni, állandóan szivacsot mosni, stb). Utána még egy körben átfújtuk, letöröltük rendesen és kész is volt. A gumikesztyű és a maszk viselése nem opcionális. Kellemetlen, de egyszer kell túlesni rajta. :)

Az ecet meg szódabikarbóna nagyon jók az átlagos takarításra, de sajnos egy határon túl már erősebb vegyszer kell sajnos.

2015. dec. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csapra: zacskóba ecet, rájötni a csap kifolyó részére ami vízköves, állni hagyni jóóó sokáig, akár egy éjszakát. A hideg zsíroldónak is az a lényege, hogy rajta kell hagyni. Amúgy hidd el, egy vevőt ez nem érdekel, egy 20 éves csapot-mosdót akkor is kicserélne, ha tiszra lenne.
2015. dec. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sima, egyenes felületekre a konyhában (pl. csempe) én spaklit használtam. No nem valami ezeréves, szétkalapált-szétfeszgetett vackot, hanem újat, amelynek teljesen egyenes, sértetlen még a pengéje. Óvatosan, de simán le lehet vele tolni a rágyógyult zsírréteget, utána már gyerekjáték a maradékot letakarítani.


Ajánlotta itt valaki az ecet-szódabikarbóna kombót. Ez egy amolyan urban legend, a szódabikarbóna vizes oldata enyhén lúgos kémhatású, ami a vízkővel semmit nem csinál (lévén az is enyhén lúgosítja a vizet). Az ecet savas kémhatású, ez feloldja a vízkövet, csak nem túl agresszív sav, így relatíve lassan dolgozik (komolyabb vízkőlerakódás ellen ezért használnak inkább sósavat - már ahol lehet -, az lényegesen agresszívebb a vízkő alkotóival szemben). Viszont ha összekevered az ecetet a szódabikarbónával, akkor a kettő semlegesíti egymást, egy sokkal kevésbé savas (szénsavas) kémhatású folyadékot kapsz a végén, ami alig valamivel hatásosabb a tiszta csapvíznél vízkőoldás szempontjából.


Kerámiára, fajanszra elvileg használhatsz sósavat, azt nem bántja (ha nincs rajta repedés). De ha maradsz az ecetnél, úgy is jó, egy vastag zoknit köss rá a csapra este (ne túl szorosan), hogy elfedje mindenhol a vízköves részeket, aztán itasd át jó vastagon 20%-os ecettel, és hagyd melózni éjszakára. Ezt 2-3 éjszaka eljátszod, akkor sokat fog csökkenni a vízkőlerakódás mértéke.

2015. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha már megveszed a gőztisztítót, ezreket költesz mindenféle tisztítószerre, annyiból ki is hívhatod a takarítóbrigádot.

Láttak azok már rosszabbat is, hidd el! Keress egy profi céget, kérj árajánlatot és hagyd rájuk a melót. Ők vegyszerekkel, profi gépekkel, létrával, mindenféle kellékkel jönnek, neked már csak a kisúrolt lakásba kell belépned.

Ez már nem a nagytakarítás vagy takarítás kategóriája, rengeteg időt, pénzt veszítesz csak, ha te csinálod.

Esetleg már most is hirdetheted a lakást, de keress olyan vevőt, aki amúgy is szét akarja verni és újjá építeni. Akkor ne pazarolj semmit a takarításra.

2015. dec. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!