Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Jól takarítok wc-t? Hogyan kell?

Jól takarítok wc-t? Hogyan kell?

Figyelt kérdés

Szóval, én nő vagyok. Eddig is takarítottam a lakásomban a wc-t, de csak úgy ahogy én gondoltam. Tehát sose mutatta meg senki, hogy hogyan kéne.

A párom viszont nagy tisztaságmániás domesztoszozik mindent, ezért merült fel bennem , hogy hogyan kéne jól csinálni.


Ha nem lustálkodom el, akkor hetente megcsinálom.

Ecetes wc papírral szoktam letörölni ilyen sorrendben (persze több papírt használok) nyomógomb, tartály, wc ülőke felső eleme, wc ülőke alsó (lyukas) eleme, (ez alul pisis szokott lenni :s), valamint a szaniter vagy minek a felső része, ezután mindenképpen tiszta papírt ragadok, majd jön a budi külső része.

Aztán domesztosszal belocsolom a perem alatt és kész.


Mivel folyik a wc, ezért néha sárga vízkő szokott rajta lenni. Ilyenkor erős, vízkőoldós domestoszt teszek és kefével átdörzsölöm. (mikor nagyon ramaty volt, akkor csak dörzsi szivaccsal jött le)

Mivel ez a fajta domesztos megfogja zölddel a budit, ezért az egész wc belsőt átkefélem, és a wc ben álló vízzel vegyítve öblögetem, kefélem, majd úgy hagyom hatni, később lehúzom a wct.



2016. márc. 21. 12:06
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Visszaolvastam a válaszaimat. :) és meglepődtem az egykori precízségemen. Már nem érdekel ennyire a dolog.
2017. márc. 23. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!