Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy tartsam fönn a rendet?

Hogy tartsam fönn a rendet?

Figyelt kérdés

Egy 8 helységből álló lakásban élünk.Fürdőszoba,konyha,egy nappali féle,ahol van egy ebédlőasztal és egy kihuzható kanapé,itt alszik a nagyobbik testvérem mert ritkán van itthon,és itt szoktunk ebédelni is

Aztán én és az öcsém szobája,anyuék szobája,egy kamraféle és a hozzá tartozó "raktár" ,egy előszoba(de nem ott közlekedünk,hanem egy másik bejáraton) és egy szoba,amit nem használunk

Az a baj,hogy mindig iszonyú rendetlenség van,ruhák a földön,por ,minden hülyeség szerte-szét..anyának nincs ideje takarítani,de ez már elviselhetetlen

Nagyon zsúfolt a lakásunk,sok dolog öszeszorítva egy nem túl nagy házban..Mellesleg a tesóim is iszonyú rendetlenek,a ruháikat,ott ahol levetetik a földre dobják,öcsém minden bigyóját széthagyja..iszonyú nagy a káosz,ha pedig rájuk szólok akkor én vagyok anyu szemében a barom mmert miért kötök beléjük

de ez tényleg nem élhető körülmény,egyedül meg már nem bírom,soha nem hívtam át senkit mert szégyelltem a körülményeket,most meg barátom van,szeretném otthon bemutatni,de hogy? Ilyen lakásba mégsem hozhatom föl..

15 éves vagyok,próbálom rendbe szedni a házat de másnapra ugyan olyan,és minden nap takarítani nincsen időm,mert más városban sulizok,a napomból kb 2 órát az utazás vesz el,5 körül érek haza,emellett még tanulás és hangszer próba..Mit tehetnék?



#kosz #barát #rend #bemutatás #mrendetlenség #szerteszét
2016. jan. 31. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát minden képpen ülj le a családdal és beszéljétek meg ezt.

Gondolom anyukád dolgozik,ezért kevesebb az ideje.

De úgy gondolom az ő dolga a háztartás meg apukádé.

Van ahol ilyen korban fogják be a gyereket a házimunkába.

De azt ne várják már el hogy te csináld.

Szerintem a szüleidnek értékelnie kellene hogy te hajlandó vagy segíteni.

De el kell osztani a házimunkát.

A tesóid is tanulják meg hogy a szennyest a tartóba kell dobni,nem pedig a földre.

És a saját szobájukba játszanak és ott kupizzanak ne az egész lakásban.

Szerezz be nagyobb dobozokat a boltokból,amit ha szeretnél vonj be szép csomagoló papírral. Tedd bele ami nincs napi használatba.

Ha gondolod hogy szükséges,ragassz rá egy zacskót az oldalára,amibe bele tudsz tenni egy lapot,amire rá írod kinek a cuccai vannak benne és milyen tárgyak,így ha kell mindent könnyen meg lehet találni.

Mondd el a szüleidnek hogy van barátod,be szeretnéd mutatni de téged zavar a rendetlenség.

Mindenben segítesz,de fogjatok össze és mindenki vegye ki a részét ne csak te csináld.

2016. jan. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ezt nem hiszem, hogy egyedül és 15 évesen neked kéne megoldanod.

Az sem állapot, hogy mindent egyszerre szeretnél rendbe tenni, és meg is teszed, mert hamar bele fogsz őrülni.

Nem hiszem el egyébként, hogy ennyien laktok együtt, és egyedül téged zavar ez az állapot.


Bele kéne vonnod a családot is, és apránként összedolgozva rendet tenni. Ha az már megvan, akkor a rend fenntartása is sokkal könnyebb.


Tudom, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de itt alapvetően a gyökerénél kellene elkezdeni javítani a helyzeten, nem beleugrani a közepébe.

Vagyis hívd össze a családot (amolyan családi kupaktanács), és vesd fel nekik a dolgot, hogy te nem érzed jól magad ilyen körülmények között. És összedolgozva tegyetek valamit ez ellen...

2016. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha nincs ido vagy energia arra hogy rendet teremtsen a csalad akkor fel kell venni legalabb heti egy alkalomra egy takaritot aki elfogadhato allapotot teremt a lakasban.
2016. febr. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!