Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A tavaszi nagytakarításnak mi...

A tavaszi nagytakarításnak mi a története? Honnan ered?

Figyelt kérdés

2015. dec. 11. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

A németektől. Ott van Frühlingsputz meg Herbstputz:)

Mert ugye logikus, télen a nagy hidegben, meg nyáron a nagy melegben nem kellemes takarítani.

2015. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Az elsö hülyéségeket ír (márcsak azért is, mert a németeknék naponta van alapos takarítás).


A tavaszi nagytakarítás eredete a zsidók húsvét elötti szokásaiból ered, nekik ugyanis a vallás elöírásai alapján mindent le-, föl- és ki kell mosni az ünnep elött.

2015. dec. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2015. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amellett, hogy a zsidó kultúrában egyértelműen írt nyoma van a tavaszi nagytakarításnak, a legtöbb kultúrában van szokása az éves megújulásnak. Indiában például az újévi ünnepek előtt takarítanak, elégetik a felesleges lomokat és új ruhákat is ilyenkor vesznek. A hagyományos magyar paraszti kultúrában is van tavaszi nagytakarítás, kötelező meszelés. A téli tüzeléstől ugyanis kormos lesz minden és a bútorokat, szőnyegeket, stb. a téli időben nem lehet tisztítani.

Amúgy tavasszal, ha a hosszú sötét tél után már jól besüt a nap a lakásodba, egyből rájössz, hogy takarítani kell :-)

2015. dec. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Második te még nagyobb hülyeséget írtál, te valószínűleg nem Németországban élsz, mivel az, hogy ott naponta van alapos takarítás, az elég nagy túlzás. De én nem is azt állítottam, hogy a németek csak tavasszal meg ősszel takarítanának, de akkor végzik el a nagyon alapos takarítást.
2015. dec. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
De, már 25 éve élek Németországban, szóval csak tudom, hoyg mi van itt.
2015. dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Csatlakozom a 6-oshoz, én némethez mentem férjhez. A családban alapvető, hogy mindig tisztaság van a házban, igaz ezt manapság irobottal érik el és nem napi kézi takarítással.


Plusz legalább évszakonként nagytakarítás, nem évente 1x...

2015. dec. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13%

Hagyjuk már ezt a baromságot. Én is akartam írni, hogy abszolút baromságot írt a második, de nem tettem.

Nyilván, Németországban élsz 25 éve és már láttad mint a 80 millió német házát. Ne röhögtessetek, dehogy van a németeknél naponta nagytakarítás meg alapos takarítás. Nem tudom, hogy vagytok vele, de egy szoba alapos kitakarítása (nem nagytakarítása!) legalább háromnegyed óra. Na most azt ne mondjátok nekem, hogy a németeknél nem 24 óra egy nap, mert lefosom a bokámat. Én is éltem ezer helyen, soha a büdös életbe nem takarították a házat naponta.

2015. dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! De kicsit vegyetek vissza mert a gyakorikerdesek megint lefog tiltani miattatok :D
2015. dec. 12. 15:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem fog letiltani ezért. Ha meg mégis: törlöd a sütijeidet a böngészőben, kihúzod a netet, vársz kicsit, visszadugod, kapsz új IP-t és ennyi vó't.
2015. dec. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!