Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért kell kiszolgálni a...

Miért kell kiszolgálni a férfiakat?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiúnk, aki 3éves.

Az apa reggel elmegy és 8 órát dolgozik.

Én azt nem értem ha takarítok, fözök, illetve mosok akkor miért nem az apák visznek reggel kaját magukkal, illetve ha hétvégén együtt a család akkor miért nem segít be a házimunkába és miért kell elé rakni a kaját.

Ez annyira csicska munka szerintem , engem mikor fognak kiszolgálni, szerintem 1:1 arányban az apa meg anya is kitesz magáért.

és ha nincs rend hétvégén illetve nagy a kupi akkor mi van?

Nem lehet anyukának kicsit pihenni?

vagy épp a gyerekkel foglalkozni.


2015. nov. 21. 12:56
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
55%

ki bizony, mert eddig 10-20-30 éven keresztül a vörös húsokat sokkal egészségesebbnek tartottuk.

a főzésre simán elmehet akár 2 óránál is több, DE! nem minden nap! vannak egyszerűbb kaják, vannak bonyolultabbak. mi pl. 1-2 hetente csinálunk húslevest, de akkor 3 napig kitart. azaz másnap csak tésztával be kell főzni, és nem több, mint 10 perc.

egy töltött káposzta, bableves, gulyásleves, marhapörkölt is 2-3 napig tartanak, mert nagy adagot csinálok.

ha véletlenül nincs időd, akkor meg gyors dolgokat is össze lehet ütni, egy adag sültkrumpli 10-20 perc, egy bolognai spagetti 20-30 perc, stb.

takarítani meg tényleg nem kell minden nap, vagyis azt, hogy letörlöd a konyhapultot, vagy összehúzod a port, ne nevezzük már nagytakarításnak, ez 1-1 perc.

na a mosogatást elfogadom, az nálunk is gyűlik nagyon gyorsan, de azért nem viszi el az egész napot!

2x-3x is hozzá kell fognom, mert a szárítóra sem fér sok edény, de 10-15 percnél többet kizárt, hogy mosogatsz egyszerre.


az a baj, hogy nem a kérdező az egyetlen, aki így adja elő. nagyon sok kisgyerekes nő megjátssza ezt. én is nő vagyok, mégsem tudom elfogadni. van egy barátnőm, mióta megvan a baba, állítása szerint nincs ideje kádban fürdeni. rendelnek, mert nincs idő főzni. nincs idő semmire a gyerek mellett. hagyjuk már, az a gyerek a nap nagy részében alszik, nem tudom megérteni azt a nőt, aki a gyerekkel takarózik. biztos hogy fárasztó, senki sem állítja az ellenkezőjét, de a másik fél meg odavan melózni, és nem dőlhet le délben egy órácskát szundítani, míg a nő gyerek mellett megteheti. és akkor nehogy már ne legyen idő összeütni valami főtt ételt délutánra! nagyon el van ez túlózva!

mert mások meg 3 gyerek mellett is képesek főzni, sőt mikor sokan bölcsibe adják a gyereket, a dadusnak sem egyetlen gyerekre kell figyelnie, mégis képes rá!

2015. nov. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező, amikor férjül vetted ezt az embert, akkor házias és segítőkész volt? Mikor vesztette el az érdeklődését a házimunka iránt? Az esküvő után? Vagy a gyerektől sokalt be?

De nem tőlünk kellene ezt megkérdezni, hanem a férjedtől. Vagy már ezt sem lehet tőle megkérdezni? Na, akkor régen rossz...

2015. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!