Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért kell kiszolgálni a...

Miért kell kiszolgálni a férfiakat?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiúnk, aki 3éves.

Az apa reggel elmegy és 8 órát dolgozik.

Én azt nem értem ha takarítok, fözök, illetve mosok akkor miért nem az apák visznek reggel kaját magukkal, illetve ha hétvégén együtt a család akkor miért nem segít be a házimunkába és miért kell elé rakni a kaját.

Ez annyira csicska munka szerintem , engem mikor fognak kiszolgálni, szerintem 1:1 arányban az apa meg anya is kitesz magáért.

és ha nincs rend hétvégén illetve nagy a kupi akkor mi van?

Nem lehet anyukának kicsit pihenni?

vagy épp a gyerekkel foglalkozni.


2015. nov. 21. 12:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem "kell".

Én sosem szerettem az általánosítást.

Azért, mert neked ilyen férjed van, még nem kell azt állítani, hogy minden férfi ilyen.

Azért ilyen nálatok a helyzet, mert hagytad, hogy ilyenné váljon.

Ha az elejétől fogva bevonnád a házimunkába, esetleg az anyósod is így nevelte volna, akkor neki is természetes lenne.

Nálunk pl. természetes.

Amikor szabadnapos a férjem, és én dolgozom, simán megfőz, kimost 1-2 adagot, sepreget, felmos.

Amikor ő dolgozik és én vagyok itthon, én csinálom. Pl. nemrég teregettem ki a friss mosást, és van egy jó nagy adag tiszta ruha, amit el kell pakolni. Ma én vagyok a soros, mivel pihenős vagyok.

2015. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
3%
Hát te nem tudtad, mielőtt belevágtál volna, hogy ha egy férfi kilóra annyit dolgozik, mint egy nő, akkor 42 évesen eltemetik?
2015. nov. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
mondtad már neki a problémád??
2015. nov. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
28%
mert a férfiak a nagy királyok,felsőbbrendűek.a nyöstények alsóbbrendüek,te ezt nem tudtad?????
2015. nov. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
55%

Épp most volt itt egy ilyen kérdés :D


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__73..


Úgy tűnik, neked nem ilyen jutott! :D

2015. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%
De legalább szavazhatsz.
2015. nov. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%
Szegény férjedet sajnálom csak , eljár dolgozni és még az a két nyomorult szendvics elkészítése is ekkora fizikai és lelki fájdalommal jár a részedről amit ő a munkába reggel elvisz. Nem is tudom hogy várhat el ekkora áldozatot tőled, remélem nem használ ki és veled főzeti még a kávét is.
2015. nov. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%
Általánosítás. Én boldogon főzök neki és elé is teszem, ha ő megcsinálja a ház körüli munkát, az autóval kapcsolatos dolgokat és ami a legfontosabb, minőségi időt tölt a gyerekekkel.
2015. nov. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell.

Én itthon vagyok, de a párom magának készíti az ételeit, kivéve az ebédet, mert éhesen esik haza 3 előtt s minimum, hogy főzök neki is :) Hétvégén természetesen dolgozik a ház körül, olykor hétközben is. Ez normális. Aki ezt nem érti s folyton utasítani kell, ránevelni meg mit tudom én, na olyannal nem kezdek. Nekem normális godolkodású ember kell, aki nem próbálja velem elvégeztetni a saját munkáját, mert az nem szeretet, nem tisztelet s nem fair.

2015. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%

Ja, sütiket is sütök, akkor is, ha itthon van, az az én reszortom :) Kivéve némelyik mikrós sütit, mert az az övé :)

Szépen elosztjuk a dolgokat. Barkácsolni pl. eszébe sincs, az mind az enyém. A fahasogatás közös, viszont biciklit és motort nem szerelek semmiképp. Amit mindketten utálunk, azt minimalizáljuk és kb. felesben végezzük, hisz így fair. Nem szeretek takarítani, de másra hagyni a saját munkámat, hogy szenvedjen vele ő, azt még kevésbé szeretem.

Ezt szerintem így kell.

2015. nov. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!