Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért kell kiszolgálni a...

Miért kell kiszolgálni a férfiakat?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiúnk, aki 3éves.

Az apa reggel elmegy és 8 órát dolgozik.

Én azt nem értem ha takarítok, fözök, illetve mosok akkor miért nem az apák visznek reggel kaját magukkal, illetve ha hétvégén együtt a család akkor miért nem segít be a házimunkába és miért kell elé rakni a kaját.

Ez annyira csicska munka szerintem , engem mikor fognak kiszolgálni, szerintem 1:1 arányban az apa meg anya is kitesz magáért.

és ha nincs rend hétvégén illetve nagy a kupi akkor mi van?

Nem lehet anyukának kicsit pihenni?

vagy épp a gyerekkel foglalkozni.


2015. nov. 21. 12:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem, ha otthon vagy egész héten, akkor jut időd kitakarítani, mosni egyebeket megcsinálni, hogy mikor jön a hétvége, akkor már ne ezekkel kelljen foglalkozni, hanem lehessen mindkettőtöknek pihenni, egymással lenni.
2015. nov. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Az 1:1 arany most is meg van. Ferjed keresi a kenyeret, te meg a haz körüli munkak elvegzeseert vagy felelös

Forditva is lehetne. Te mesz el dolgozni, ferjed otthon.


Ha, aztan mind a letzten dolgoztok munkahelyen, akkor kivarcolhatod a jogaidat.

2015. nov. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%

Istenem de szánalmas vagy kérdező, és az összes ilyen anyuka aki hozzád hasonló!


A férjed napi 8 órát dolgozik, te napi 2-t kb (ennyi úgy a napi házimunka főzéssel együtt, ha alaposan takarítasz). És mégis fel vagy háborodva, hogy amikor ő hazaér fáradtan, kimerülten akkor kedveskedned kellene neki egy kicsit?!


Nehogymár te pattogj itt, hogy hadd legyen kupi a hétvégén... a heti kb. 45 óra alatt, amit a férjed munkában+utazással eltölt, nincs annyi időd, hogy megmozgasd a kis pi...nádat és kitakaríts, foglalkozz a gyerekkel?! Az eszem megáll komolyan.


Téged tudod mikor fognak kiszolgálni? Amikor TE mész dolgozni, és amikor Ő marad otthon gyesen, akkor. Akartok cserélni? Na ugye, hogy nem....



Nálunk volt otthon a gyerekekkel a férjem is több hónapot, és megcsinált mindent, főzött nekünk, tisztaság volt. Mielőtt megszülettek a gyerekek, mindig ketten csináltunk mindent. De amikor ÉN voltam otthon, nem derogált nekem sem kitakarítani és megfőzni. És az agyamra mennek az ilyen vinnyogó, semmirekellő nőtársaim, akik állandóan csak hisztiznek.

2015. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%

Főzésre simán elmegy 2, takarításra bármennyi s némelyik gyerekre is sok kell. Igazából azt sem tudjuk, mekkora a ház. S ha valaki utál takarítani, megértem, ha nem akarja a másik részének a 100%-át is elvégezni, de azért még itt értem legjobban az ellentábort.

De hogy miért nem találja meg az ételt a fickó egyedül hétvégén, az már nekem magas. Én hétközben sem teszem a párom elé az ételt (csak az édességet), nem nehéz megtalálni, rizst magának szed, melegít, miegymás.

Persze hol mi a szokás.

Igazából nehezen van olyan, hogy feltétlenül rossz helyzet, csak a pár értse meg egymást s legyen nekik jó a felállás. Ha a két ember teljesen mást tart elfogadhatónak, abból baj lesz, még ha lenne egy egyetemes igazság, akkor is.

2015. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
29%

"Főzésre simán elmegy 2"


Te mi a f*.szt főzöl minden nap 2 óráig? Fél-háromnegyed óra alatt megvan bármilyen isteni ebéd, míg a leves fő a második is elkészül :)


"takarításra bármennyi"


takarítani nem kell minden nap, csak tisztán kell hagyni magad után a konyhát, fürdőt, rendet kell rakni mielőtt aludni mész. 3-4 naponta elég kiporszívózni, ha nincsenek állatok. Az még egy 130m2-es házban is megvan egy óra alatt, mivel nekünk ekkora a ház....

2015. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
30%
Ezt valahol te rontottad el, mert rászoktattad. Neki meg nyilván kényelmes ha kiszollgálod, mostanra meg már természetes is. Próbáld megbeszélni vele, ha nem megy akkor csak annyira szolgáld ki amennyire neked is engedi az időd vagy jól esik. Ha nem mosogatsz majd feltűnik neki vagy nem főzöl és talán megcsinálja. Ezt nem kell csinálnod, csak te megcsinálod. :) Ilyen egyszerű. Persze leszoktatni róla nehezebb lesz mint rászoktatni volt. Inkább foglalkozz a gyerekkel, az fotosabb mint az agyon takarított lakás. ;)
2015. nov. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
68%
#15: Mivel én egyszerűeket főzök, nekem jó esetben a konyha takarításával együtt jöhet össze 2 óra, bár egyszerű ételre is el tud menni rengeteg idő, ha sok zöldségpucolás, darabolás van benne, majd fő egy órán át s folyton rá kell nézni. Tudok főzni és szeretek, de azért az idő elmegy vele. Sütit is szoktunk enni, s mindenhez sütni-főzni kell, mi nem veszünk tejet, kenyeret... Ma a sütihez neki kellett állni diót törni, majd darálni... Én ugyan ráállnék a rántottaebédre (bár mindig elbonyolítom, szeretek kísérletezni), a páromnak is jó az néha, de nem folyton. Ez van. S rengeteget kell mosogatni, milliószor feltörölni a konyhapultot egy nap. Biztos van, akinek az életmódja miatt egyszerűbben megy, nekünk nem.
2015. nov. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
48%
#15 Max fél háromnegyed óra? Na te se főztél még egy rendes ételt életedben : pacal.birka kakas pörkölt.
2015. nov. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
26%
18: az nem is rendes étel, mert a vörös hús rákkeltő, úgyhogy nem teszek ilyet a családom elé. Ellenben egy finom erdei gomba pörköltet házi készítésű nokedlivel bármikor, háromnegyed óra alatt kényelmesen elkészül és jóval finomabb is.
2015. nov. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
61%
A pacal vagy a szárnyasként nyilvántsrtott kakas mióta vörös hús? Amíg ezekkel nem vagy tisztában ne adj tanácsokat mert ki fognak nevetni
2015. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!