Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tollkabátot be merjem tenni...

Tollkabátot be merjem tenni mosógépbe?

Figyelt kérdés

Félek, hogy tönkremegy. Kímélő program, jól felrázva, radiátoron forgatva jó lehet?

Nagyon jó minőségű kabi, nem jön belőle a toll sehol.



2015. nov. 7. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Én nem merném betenni. Szerintem vegyileg tisztítható mosodában, de azért kíváncsi vagyok, hogy mások mit tanácsolnak, mert én is nemrég kaptam egy tollkabátot.
2015. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én mostam tollkabátot, semmi baja nem lett. A szárítás nagyon macerás, gyakran kell rázogatni, és ügyelni arra, hogy minden steppelés "bugyorban" fellazuljon a toll. Inkább a levegőn szárítanám lassan, nem radiátoron.
2015. nov. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Van egy barátnőm, ő rendszeresen vitte tisztítóba anno a fehér tollkabátját, neki ott azt mondták, hogy be lehet tenni, ők is abban mossák,csak tegyen bele pár teniszlabdát, ami mosás közben püföli, de nem tudom.... Nem merte kipróbálni, meg teniszlabdám sincs:)

De végülis a tollpárnámat én simán berakom, de az nem akkora tragédia ha tönkremegy.

Remélem ír valaki, aki mosta már a sajátját gépben :)

2015. nov. 7. 10:48
 4/15 anonim válasza:
100%
Persze,hogy moshatod. Kimelo peogramin. Utana fektetve kell szaritani,surun razni.
2015. nov. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

No, köszi kettes :)


Szabad levegőn ilyenkor szerintem nem szárad meg? Hamarabb büdösödik meg benne a toll nem? Azt nyáron kellett volna

2015. nov. 7. 10:50
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi négyes :)
2015. nov. 7. 10:51
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem próbáld meg , de mindenből a legkíméletesebbet használd. (mosópor , mosóprogram,stb) Tedd egy nagypárna-, vagy paplanhuzatba , hogy mégis felfeslene , ne tegye tönkre a gépet is. Nagyon-nagyon lassan szárítsd , és még csak véletlenül se "direkt"melegben! A szárításra-lazításra szánj vagy 3-4 napot, a toll lassan szárad. Ha

nem hagyod totál kiszáradni , bebüdösödik , dobhatod a fenébe! Szobahőmérsékleten, amikor meg szép napos idő van, tedd ki erkélyre, szabad levegőre! (az elkövetkező hetekben úgyis szép napokat ígérnek) Mire pedig tényleg hidegre fordul az idő , lesz tiszta kabátod.

2015. nov. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Többen írtátok, hogy ne direkt melegben, hanem lassan száritsam. De miért?
2015. nov. 7. 11:04
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Te már régen száraznak érzed majd a kabátot , amikor még a toll közel sem száraz. Ha elkapkodnád , inkább bele se kezdj! Ne siettesd a természetes folyamatot, hagyd egészen kiszáradni. Ha nyakánál, kézelőjénél piszkosabb, folt is akad valahol, azt mosás előtt puhább kefével "előkezelni érdemes".
2015. nov. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
Nincs benne cimke? Ha nem szabad gépben mosni, akkor az fel van tüntetve. Ha szabad, akkor meg az, hogy milyen programon.
2015. nov. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!