Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit lehet csinálni a sok-sok...

Mit lehet csinálni a sok-sok ingósággal?

Figyelt kérdés

Ha az ember rendet akar rakni egy dobozban, szekrényben, vagy fiókban, akkor általában talál egy csomó felesleges dolgot. Csak néhány példa: szemüvegtokok, kulcstartók, régi (de még működő) műszaki cikkek, stb.

Ezeknek csak egy kis részét dobjuk ki, de a nagy részét elrakjuk, hogy majd jó lesz egyszer, holott túl sok szemüvegtokunk, kulcstartónk van, már rég nem használjuk azt a telefont, számológépet, mert van másik, stb.

Mit lehet ezekkel csinálni? Annyi dolga van az embernek, amire igazából nincs is szüksége. Ti hogy oldottátok ezt meg?


2015. okt. 27. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Ismerős dolog, kidobásban nem vagyok jó... De néha muszáj.

A telefon egyszerű, addig használom, amíg lehet, sosincs kettő működő. Kulcstartóm is egy van, szemüvegtokom egy sem.

Eleve úgy veszek tárgyakat, hogy ne legyen több, mint amit használok.


Néha a ruhákból kiselejtezek párat, megy a vöröskeresztes gyűjtőbe... A sosem használt tárgyakat igyekszem kidobni, max. segítségül hívom a páromat, aki valamivel jobb ebben. De mindketten takarékosak vagyunk, nem pedig jó fogyasztók, a japán Edo-korszak tetszett volna nekünk...


Így is millió apró cuccunk van, ő procikat gyűjt (sokszáz van), én köveket és koponyákat, könyvet :D Nem mennyiségre megyünk, akkor már nem férnénk...


Azokkal nehéz, amik "lettek" (pl. örököltem. alig fért el valami, de bizonyos tárgyakat muszáj volt elhoznom), nekem nem kellenek, de értékük van. Mi a világon szinte semmit nem tudunk eladni, extrém macera és nem megy nekünk (járművet is úgy kell vennünk, hogy tudjuk, alattunk fog szétmenni)...

2015. okt. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én is igyekszem kevés dolgot venni, de amik már megvannak , azok is elég sok gondot jelentenek.

Mindenesetre tényleg megpróbálok majd selejtezni :)

2015. okt. 27. 17:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Garázsvásár?
2015. okt. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kollégám a messzi lévő szülői ház berendezéseinek "eltüntetésere" a MÁltai Szeretetszolgálatot vette igénybe. Lebeszélte velük és egy teherautóval mentek el a bútorokért, műszaki cikkekért. (használható, nem lelakott, működőképes)


Nem tudom vidéken vannak-e, de Bp-en egyre több ún. Adománybolt nyílik, ahová el lehet vinni szinte bármit, ami még jó, használható, hordható. A gyerekjátékokon keresztül a dísztárgyakon át a ruhaneműig bármit átvesznek. Én így szabadultam meg épp a nyáron jónéhány "kinőtt" holmitól és kevésbé tetsző DVD filmtől.


Csúnyább, elhasznált kabát, pongyola, ágynemű, takaró, illetve konyhai nagy tálak, fazekak ... jól szoktak jönni az állatmenhelyeknek is.

2015. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A holmik minőségétől függően:

- megpróbálhatod elajándékozni vagy eladni, pl köre-mail barátoknak, ismerősöknek

- beadhatod szeretetszolgálatnak

- kiteheted utcára konténer mellé a csöviknek (ruha, cipő, pokróc pl.)

2015. okt. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenkinek!
2015. okt. 28. 09:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Vaterára mindent feltenni egyenként 1 ft-ra, aztán sokszor többet adnak érte, mint ha fixáron tennéd fel.
2015. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én drasztkusabb megoldást választottam. Mikor nagymamám meghalt, összetrombitáltuk az egész családot, mindenki vihette a házból azt, ami kellett neki. Ment a húzódozás, fanyalgás, páran gondolkodtak, hogy "háááát, az a kanapé, az jó vón', de hát tudod, utánfutónk sincsen, meg nem is nagyon van segítség, hogy felvigyük az ötödikre...". Vagyis: méltóztatott eljönni a nagyságos úr, ki is választotta, ami neki tetszik, de azt majd én, saját költségemen vigyem el neki, cipeljem fel a lakásába és helyezzem el ott, ahol neki tetszik. És nem volt vele egyedül, mindenki csak nézelődött, gondolkodott. Mer' a mama dolgait nem kellene kidobni, mert emlék, meg milyen jó az - de otthonra senkinek sem kell, valaki vigyázzon rá, tartsa rendben.

Így aztán két hét múlva rendeltem konténert a helyi hulladékkezelőtől és válogatás nélkül belehánytam mindent. Belement a konyhabútor, az álló tükör, huszonvalahány évfolyamnyi Nők Lapja, a káposztasavanyító cserépedény, rengeteg zománcos lábas, ezeréves ruhák, kutyaól - minden, amit csak találtam. Konténert fel az autóra, kifizettem, azt' csókolom.

Volt is belőle perpatvar bőven, a nagyokos unokatestvérem elmagyarázta, hogy ő ebből százezreket tudott volna kiárulni a Vaterán. Csak éppen ahogy neki nem volt kedve leltárt írni, kérdésekre válaszolni, postázni a munkája mellett, úgy nekem sem. Végül aztán kiderült, hogy senkinek sem hiányzik semmi, mert tők jól elvoltak a mama lomjai nélkül. Úgyhogy ez is egy jó módszer: mikor tele van a szekrény, polc vagy bármi, válogatás nélkül bele kell borítani a kukába. Nem kell nézni, mi mire jó, mennyi idős, mert akkor a 90%-át vissza fogod vinni a helyére és ami már öt éve a polcon porosodik, arra semmi szükség. Mindent bele a szemétbe, ami nincs, azzal nincs is gond.

2015. okt. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!