Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Horgolásban jártasak! Mi a...

Horgolásban jártasak! Mi a csoda az a légszem, és hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés
Anyu kézimunka könyveiből tanultam, kötni, horgolni, azokat a 60-70-es években adták ki. Ott még szó sem volt légszemről. Pl. a terítők készítése is így kezdődött: "10 láncszemet körbekapcsolunk". Most vettem pár újságot, és ezek különbeséget tesznek láncszem és légszem között, pl. a terítőket is LÉGszemmel kezdik. Viszont sehol nincs leírva, lerajzolva, hogy hogyan készül.

2015. máj. 6. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs köztük különbség. A láncszemet szokták levegő (lég) szemnek nevezni.

Több fajta horgolási technikát ismerek, de mindet láncszemmel kell kezdeni.

Esetleg írj le egy olyan leírást, ahol különbséget tesznek közöttük. Akkor megtudom mondani, hogy mire gondolnak.

2015. máj. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Pl. kör alakú terítőt így kezd: "A munkát 7 légszemre kezdjük, és egy láncszemmel zárjuk gyűrűbe"

ÉS a rajzokon is . jelzi a légszemet és pici boltív jelöli a láncszemet.

Ha a kettő ugyanaz, akkor nem értem, mi értelme különbséget tenni köztük?

2015. máj. 6. 20:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem ismeri a fogalmakat.

Láncszemet csak levegőben lehet készíteni. Tehát a terítőt is azzal kell kezdeni. Amikor összekapcsolod a láncsor két végét, azt egy rövidpálcával kapcsolod össze.

De láncszemet vagy légszemet horgolunk a pikóknál, vagy ha íveket kell horgolni.

Ha már egy meglevő sorra horgolunk, akkor vagy rövid vagy ráhajtásos pálcákat horgolunk.

Félkörrel a hamispálcát szokás jelölni.

2015. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!