Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem jó illatúak a ruhák?

Miért nem jó illatúak a ruhák?

Figyelt kérdés

Barátomra most már én mosok, eddig az anyukája.

Tudom, hogy milyen szereket használt, (mármint mosógél/öblítő), és én is ugyanezeket használom..

De még is valahogy más az illata a ruháknak, és a barátom is megjegyezte, hogy most nem olyan jó illatúak :(

Pedig ugyanúgy radiátoron szárítom, ugyanolyan fokon/sebességen mosom..a különbség csak a mosógép, de alapjáraton mindkettő hasonló, nem az az ablakos változat, hanem a normális. Amivel én mosok, az újabb mondjuk...


Más kérdés ehhez kapcsolódóan: Mit használjak, hogy jó illatú legyen? Pedig sok mosószert és öblítőt használok, még is eltűnnek az illatok.

Még egy lehetőség: A vasalás az árthat a jó illatnak? Mert én kivasalok mindent de a barátom édesanyukája nem mindig vasalta, vagyis jobban mondva szinte soha.

Lehet ez a baj?

Előre is köszönöm a válaszokat.:)


2015. okt. 21. 08:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy te sima öblítőt használsz, ő meg koncentrátumot
2015. okt. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik, hogy igen a vasaló okozhat változást az illatban, mégiscsak egy igen nagy hőnek teszed ki ilyenkor a ruhákat. Amit lehet, hogy az öblítő nem bír, és a hő hatására elbomlik.


A másik, hogy különböző mosógépek hasonló programjai (pl. gyapjú, műszálas stb.) is más időkkel mosnak. Tehát márkatípusonként eltér, hogy a végén mennyi ideig van alapjáraton a ruha az öblítővízben.

Lehet, hogy a mama gépe tovább áztatja egy kicsivel és így több ideje marad a ruhákba kerülni az illatnak. A te mosógéped meg gyorsan átmossa és már üríti is ki.

Meg kellene nézned, hogy tud-e olyat a mosógéped, hogy 'öblítő stop'. Ha igen, akkor ajánlatos használni.

Én mindig úgy mosok, hogy legalább fél órát hagyom ázni az öblítővízben a ruhákat, és nagyon sokáig tartják az illatukat. Pedig én is a radiátorokon szárítok, igaz vasalni én se vasalok csak minimálisan.


Azután még ami esetleg csökkentheti az illatot, ha egyszerre túl sok holmit mosol. Tehát túltömöd a mosógépet. Nem csak a gépnek árt, de az illatokat is jelentősen rontja. És hiába használsz ilyenkor több kemikáliát, attól nem fog javulni a helyzet.

Ráadásul azokból sem szükséges többet használni, mint amennyit javasolnak. Ugyanis, ha több mosóport teszel a mosáshoz, mint amennyi indokolt, akkor a mosás végére sem öblítődik ki rendesen az a ruhákból, amitől például nem lesznek puhák.

2015. okt. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Megnézem a programot, szerintem van rajta öblítőstop:)

Egyforma öblítőt használunk, bár én szeretem váltogatni, csak eddig nem nagyon akartam, de ha már úgy sincs illata, akkor mindegy milyet használunk:D

Lehet inkább csak azokat fogom vasalni, amik nagyon gyűrődöttek, és nem itthoni ruhák :)

Csak szeretek vasalni:D:D Lehet, hogy sokat teszek a gépbe, végülis mindig megvárom, amíg összegyűlik, hogy tele legyen a dob, inkább akkor félig vagy 3/4-ig fogom rakni:)

Ja, amúgy csak a maximum nyílig öntöm bele a mosószert/öblítőt, de lehet ez nem is fontos most:)

Köszönöm szépen!! :)

2015. okt. 21. 09:10
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálam akkor maradtak büdösek, amikor nagyon megtömtem a mosógépet.
2015. okt. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A vasalás elveszi az illatát valamennyire, pluszban a mosógép se mindegy.
2015. okt. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A gond az lesz, hogy tele rakod ruhával a dobot.

Csak 3/4-ig rakd meg a gépet!


Az esetleg nem lehet, hogy túl töltöd az öblítőt és egyszerűen a program elején elfolyik?

Ne tedd a nyílig, hátha ez a gond.

2015. okt. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Na, megpróbáltam amiket mondtatok.

Félig töltöttem, illetve majdnem 3/4-ig. Beállítottam az öblítővízben való ázást is, kb. 30 percet volt úgy. Nem vasaltam. És mikor kivettem a gépből, már akkor sem volt jó illatú :( Nem is volt illata, pedig ahova kell önteni az öblítőt/mosószert ott igen jó illat volt..és nem öntöttem maxig, hanem ott is csak 3/4ig..

Lehet a mosógép a ludas :S

2015. okt. 22. 20:56
 8/13 anonim ***** válasza:

Nemrég én is írtam ki erről kérdést... :D

Nekem végül az vált ve, hogy más programot választottam. Addig mindig az egyórás "eco" programon mostam, aztán egyszer kipróbáltam egy másikat és azután csak úgy illatozott az egész lakás, miután kiteregettem.


(Barátod meg, ha megjegyzéseket tesz, nyugodtan állítsd oda, mondd hogy te is észrevetted, nem tudod mi lehet a baj, de próbálja már meg ő is, hátha neki sikerül rájönni, bátran mosson ki ő 1-2 adagot...) 😃

2015. okt. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

köszi, ez nekem is hasznos volt!


engem inkább az bosszant, hogy amikor kiveszem még csak csak illatos.,de mire megszáradnak semmi illatuk. pedig simán száritón száritok. más meg felszáll a buszra, leül mellém, vagy elmegy mellettem, és dől belőle a finom öblitő illat. sose tudtam hogy

2015. okt. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
... ezt hogy csinálják. már próbálkoztam azzal is, hogy parfume-osat vettem, annak mintha kicsit tovább tartana az illata.
2015. okt. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!