Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mai nők, lányok miért nem...

A mai nők, lányok miért nem tudnak főzni?

Figyelt kérdés
Egyre korcsabb világban élünk.

2015. okt. 13. 16:34
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
52%

18 évesen én sem tudtam főzni, aztán elköltöztem a szüleimtől és rákényszerültem arra, hogy megtanuljak.

Előtte a kényelem miatt nem is érdekelt.


Azt sem értem, hogy felnőtt nők hogyan írhatnak olyat, hogy nem az ő dolguk? Miért? Kié lenne? Nekik nincs igényük a finom főtt ételre?


Nálunk még a régi felállás van, bent én teszek veszek, igen egyedül takarítok, mosok, főzök, a kinti terep a páromé, de mi családi házban lakunk.


Mind emellett dolgozunk, gyerekeket nevelünk és a kapcsolatunk is jó.

2015. okt. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
32%

#8

"24 éves nő vagyok, és tudok főzni. :) Eddig még nem érkezett panasz a főztömre."


Isten nyugosztalja a kóstolókat. :)

2015. okt. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
48%
Ha a nők dolga a főzés, akkor miért van sokkal több férfi szakács?
2015. okt. 20. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
A lányomék hárman vannak albérletben(egyik sincs még 19), mindhárom kimondottan jól süt és főz. Az összes barátnôjük is tud, akikkel összejárnak.
2015. okt. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
58%

Mert valóban, elkényeztetett hercegnőknek vannak nevelve. Most itt nem csak a plázap...a fajtáról beszélek, hanem sajnos az értelmesebbjéről is. Sajnos ezt látom mindenhol, és minden típusú mai lánynál/nőnél nagy általánosságban. A plázanők azért nem mert, a gazdag palijukkal állandóan éttermekbe járkálnak, és amúgy is, ,,letörne a körmük",ha főznének... Aztán vannak a karrierista nők, azok meg ugye a karrier építésükkel vannak elfoglalva, hogy minél előbbre törjenek, nincs nekik idejük ilyesmire, ők is rendelik az ételt, meg éttermek, üzleti ebédek stb... Ennek a fiatalabbik változata az egyetemista ,,jókislány", aki sokáig otthon lakik a szüleinél, és mindent a szájába adnak. Nem kell egy gyufaszálat keresztbe tennie, anyuci mindent megcsinál helyette, főz, mos, takarít, csak, hogy az ő picike leánykája csak a tanulással tudjon foglalkozni, és semmi másra ne legyen gondja, csak hozza a minél jobb jegyeket, és legyen diplomája minél előbb. Természetesen így nem tanul meg a leányzó semmi olyan alap dolgot sem, mint, egy rántotta elkészítése pl. Így aztán vagy be fog neki jönni az élet (jobbik esetben), és talál valami gazdag palit, akinek nem kell főznie, lesz saját bejárőnőjük is stb. Ő meg építgetheti a is karrierjét, és senkit nem érdekel, hogy a konyhát is magára gyújtaná akár, ha oda kerülne a sor...Rosszabb esetben, nem lesz ennyire szerencsés, és majd totálisan életképtelen lesz, mikor a költözésre kerül a sor, ott fog állni értetlenü a mosógépnél stb, de még egy pirítóst sem tud csinálni... Sajnos tapasztalatból mondom, hogy ilyen rengeteg van. Igény az persze van, rengeteg, de mit tud letenni érte az asztalra? Az itt a kérdés...

A múltkor is, párom ismerőse ismerkedett egy lánnyal, aki fene nagy luxusra vágyott, és ezért idősebb pasit keresett, de a srác okos volt, keresztkérdésekkel hamar ,,csőbe húzta''. Megkérdezte, hogy tud -e főzni. A lány azt felelte, hogy igen. A srác megkérte, hogy mondja már el neki a bolognai spagetti receptjét... Erre a csaj, hogy hát ő még azt nem készített... Ennyit erről...

A mai világ tényleg nagyon el van korcsosulva, ahogy fogalmaztál, kérdező. Nagyon el van rontva a mai generáció nagy része. Tisztelet persze a kivételnek! Én az biztos, hogy szülőként megtanítanám a lányomat legalább az alap ételek készítésére. Arra mindenképp szükség van, és nem egy nagy művészet. Elnézést, hogy ennyire nyersen fogalmaztam, de úgy éreztem le kell írnom amit látok, és sajnos ez az igazság.

2016. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!