Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ruhaknal az "avas" szagot...

Ruhaknal az "avas" szagot hogyan lehet eltuntetni?

Figyelt kérdés
Azok a ruhadarabok, amelyeket pl. masszazs utan visszaveszek, egy ido utan a masszazsolaj miatt avas szaguva valnak, es ez a szag tobbszori, nagyobb dozisu oblitovel vegzett mosas utan sem tunik el. Letezik olyan praktika, amellyel megsemmisitheto ez a szag?

2015. okt. 2. 08:25
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:
Nekem több pinceszagú ruháknál se jött be akárhányszor mostam akár rengeteg mosószerrel se. Egyedül az segített hogy kitettem úgy egy hétre az erkélyre és a szél szép lassan kifújta a dohos szagot.
2015. okt. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Letezik! :-)


Az avas szagnak, vm. bakterium az oka.


Pl. A ruha sokaig volt vizes,

vagy magaban a mosogepben vannak a bakteriumok.


Tegyel ecetet, a ruhakhoz. (mosopor+ecet) Öblitö helyett hasznalhatsz ecetet is. (vagy mind a kettöt lenor + egy kis ecet)

Mindenesetre vigyazz az ecet adagolasaval, mert az ecet (sav) tönkreteheti a gép gumi részeit.


Sok sikert!

2015. okt. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Létezik,tökéletesen ki kell mosni,nem csak öbliteni .
2015. okt. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Termeszetesen teljes mosassal "intezem"el a szennyest, olyan nincs, hogy csak kioblitem. A nagyobb dozisu oblitot pedig azert kisereltem meg hozzaadni a mosashoz, hatha az intenzivebb illat hatasara az avas olajszag legalabb csokken. Koszonom az eddigi valaszokat, az ecettel es az alapos szelloztetessel is megprobalkozom. :) Egyebkent idonkent szoktam a mosogepet egy kis ecettel meg citromsavval atmosni, ferrotlenites es vizkotlenites celjabol.
2015. okt. 3. 09:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Van a Sanytolnak egy új terméke. Nem annyira olcsó, de talán egy próbát megér. Ruhán nem, de dohos, füstös bútorokon és függönyön próbáltam, nekem bevált. Fertőtlenítő és szagtalanító spray, nagyobb áruházakban lehet kapni (Auchanban biztos).

Ki kell próbálni valami láthatatlanabb helyen, hogy nem bántja-e a ruha színét (nálam ilyen probléma nem volt), majd jól be kell fújni és hagyni kell megszáradni. Én a függönyöket az erkélyen hagytam miután befújtam, értelemszerűen a kanapét nem cipeltem ki. Másnapra megszáradtak. Teljesen kivette minden szagát, a függönyt ezután ismételten kimostam és már friss, öblítő illata lett, nem tért vissza a füstös, állott szag.

Ha neked megér ezer párszáz forintot egy próba, akkor hajrá!


Ha nem, akkor én is ecettel próbálkoznék, viszont én jól beáztatnám ecetes vízbe ezeket a ruhadarabokat egy éjszakára, majd utána mosnám ki.

2015. okt. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A dohos szagra jó a szellőztetés.

Az avas szag az olajtól van, így zsíroldásra van szükség.

Nekem a törölközőm lett büdös a testápoló olajtól. Forró mosogatószeres vízbe áztattam, és aztán mostam ki.

2015. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:

HA gondolod próbáld ki az ecetes mosást csak ne mosópor+ecet mert az közömbös keverék lesz, sav bázis egyensúly..


"közömbösítés:


– olyan reakció, melynek során egy savas kémhatású és egy lúgos kémhatású oldat reagál egymással és semleges kémhatású lesz a reakció terméke, víz és só képződik


– pl.: HCl+NaOH (=H3O++Cl+OH–+Na)→H2O+NaCl

sav lúg víz só

Forrás: az oldatok kémhatása | Érettségi"

[link]

2015. okt. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!