Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kivagtam egy fat. Higy lehet...

Kivagtam egy fat. Higy lehet eltuntetni az ottmarast csokont ?

Figyelt kérdés
probaltam mar korbeasni es fold alatt lancfuresszel kivagni az sikertelen gyokerei vastagok nagyon szetverni nem nagyon lehet mas otlet ?
2015. aug. 21. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Kínlódva lehet eltüntetni. Igyekezni kell a lehető legtöbb részt mechanikusan eltávolítani. Esetleg a megmaradt csonkot tűzfészekként kezelni és égetni, de ez akár napokig eltarthat. Többnyire csak a természetes elkorhadás hoz végleges eredményt.
2015. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ásó, csákány, fejsze, és kilehet venni. nem könnyű, csak akarni kell. minél méjebben elvágni az oldalgyökereket, aztán kiforgatva lehet az alsót is.egy hosszú pajszer is jól jön.
2015. aug. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Arra megy egy markoló gép ,és kiveszi .
2015. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A 3. a pontos válasz.
2015. aug. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Köss rá láncot valahogy,és traktorral,vagy vmivel tépjétek ki.

A csillagkapuban Sheppardék megoldották egy kis adag c4-essel. :-D

2015. aug. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 puritan ***** válasza:

Most már késő, de a legközelebbi fakivágásnál célszerű úgy hozzáfogni, hogy nem tőből kivágni a fát, hanem egy-két méteres törzset meghagyni. Aztán szépen körbeásni, az oldalra menő gyökereket baltával elvágni. A meghagyott törzs azért kell, mert annál fogva lehet oldalra cibálni, feszegetni a fát, nem úgy mint amikor csak a tuskó van a földbe.


Sok évvel ezelőtt volt a kertben egy hatalmas diófa tuskója ami nagyon útban volt. Azt körbeástam, elvágtam a gyökereket, még a lefelé menőt is. Amikor már semmi nem tartotta, "lötyögött" a gödörben, akkor rájöttem, hogy akkora, hogy azt emberi erővel nem lehet kivenni onnan. Meg nem is tudtam volna mit kezdeni vele. Akkor ástam mellette egy másik gödröt, vagyis a meglévőt kibővítettem, úgy hogy egy fél méterrel mélyebb legyen. Ebbe a mélyebb gödörbe pedig belegurítottam a tuskót. A földet pedig visszaraktam a tuskó helyére, és mivel mélyebben volt a tetejére is jutott egy fél méter, így elmegy fölötte a kerti kapa. Nem kis munka volt, az biztos.


A tuskó földben levő részének motorfűrészelését nagyon nem javaslom, mert a gyökerek közötti föld tele van apró kavicsokkal, ami a lánc élét másodpercek alatt kiveszi.

2015. aug. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2015. aug. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Piskóták vagytok :)


Körbe kell ásni, az apróbb gyökereket elvágni, és kivenni.

Ezzel lehet a legjobban tüzelni! :D

2015. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mugen81 válasza:
2015. aug. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Markolóval?
2015. aug. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!