Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lesz valami baja a ruháknak,...

Lesz valami baja a ruháknak, ha egy napig áznak?

Figyelt kérdés

Beáztatnám őket mosóporos vízbe ma este, de holnap dèlután mosnám ki. Azt nen tudom, hogy a gumis derekú, strasszos vagy nyomott mintás ruháknak lesz e baja, nem e mennek tönkre. Elromlott a mosógèpem, ès most kèzzel kell mosnom, mert nem tudok újat venni. Kb 3 hèt, mire veszek másikat. Viszont 4 gyerek van, így rengeteg szennyes. Beáztatnám az egynapi szennyest, másnap kimosnám. Így kiáznak a foltok.

Szerintetek lehet így?


2015. szept. 5. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Strasszosnak sem tesz jót a hosszú ázás (ezek általában ragasztottak, leesnek), a nyomott mintás meg lehet, kieresztené a színét és összefogná a többit.

Nem tudod reggel beáztatni és úgy kimosni délután?

2015. szept. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De, megoldható. Köszönöm a válaszodat.
2015. szept. 5. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig nekem is kézzel kellett mosni, kitapasztaltam a dolgot. Nem kell mindent beáztatni, elég a nagyon koszos gyerekruhákat és a fehérneműket. A mosópor megmarhatja a ruhát, inkább valami folyékony kellene (sampon, tusfürdő is jó). És a szines anyagok összefoghatják a többit, erre vigyázni kell, ezeket elég 10-15 percig áztatni. Fontosabb, hogy mosás után több adag bő tiszta vízben áztasd ki belőle a mosószert. Ha nem tudsz centrifugázni, a napon szárítsd, mert ha túl lassan szárad a ruha, megbüdösödik.
2015. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Sokat mostam már règebben kèzzel. A színeseket samponnal szoktam, a sötètet is. A világossal ès a fehèrekkel van baj, mert mindig koszosak. Homokoznak, elesnek, csúsznak, másznak, stb. Ezek csak így jönnek ki vagy dörzsölèssel. Azt meg nem bírja a kezem, mert hólyagos lesz. Így marad az áztatás, így a nagyrèsze kijön. A többit meg elèg kicsit dörzsölni. Kint száradnak mèg tèlen is.
2015. szept. 6. 00:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Gumikesztyű dörzsöléshez?
2015. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!