Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mindenképp kitakarítanátok,...

Mindenképp kitakarítanátok, ha vendégek voltak nálatok, és bejöttek kinti cipővel?

Figyelt kérdés
Mostanában sok vendégség van nálunk, kerti bulikat tartunk, és végül elengedtük a cipő kérdést, nem vetetjük le senkivel (elég röhejes ki-be mászkáláskor le és fel huzigálni). Sajnos csak a hálószobai fürdőszobában működik a wc, szóval gyakorlatilag az egész lakáson mindenki végigtrappol a kinti cipőjében. Idáig minden vendégség után azonnal felporszívóztam és felmostam, de azt figyeltem, hogy igazából nem lett több kosz, miután vége egy ilyen mulatságnak, szóval kicsit fölöslegesnek érzem. Mit gondoltok, ti hogy csináljátok?
2015. júl. 28. 10:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

9-es, tévedésben vagy.

Ha valaki leveszi a cipőjét, az ne legyen már egyenlő a bűzzel, rohadó lábszaggal, lábgombával! Ha én leveszem a cipőm, attól nem lesz büdös, az fix.


És az is óriási tévedés, hogy külföldön ez nem szokás. Hozzám nem járnak külföldiek, ez igaz.

De van egy tv-műsor, amit nagyon szeretek, a Travel csatornán megy a Nemzetközi Házvadászok. Többnyire idegen országba mennek az emberek, és ott több eladó/kiadó ingatlant megnéznek, mi nézők pedig végigkövethetjük, hogy mennyi pénzből milyet tudnak venni, hol van, mennyire felel meg az igényeiknek, majd mit hoznak ki belőle pár hónap alatt.

Na a lényeg, hogy már vagy 30 különböző országot láttam ebben a sorozatban, ahol a házkeresők megnézik a néha totál üres, néha bútorozott ingatlanokat, és a legtöbb alkalommal igenis cipő nélkül járják körbe a házat!

Pedig ott nincs sosem tulaj, csak egy ingatlanügynök, és sokszor csak az üres meszelt falak vannak, de az látszik, hogy az esetek 80%-ában cipő nélkül néznek szét a szobákban.

És ez nem egy ország, hanem Kínától Mexikón át Franciaországig, Olaszországig, tényleg jóformán mindenhol így működik. szóval ne mondj ilyet, hogy külföldön nem szokás, mert mondjuk Te ismersz 1-2 neveletlen külföldit.

2015. júl. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Én egy kicsit macerásnak érzem, hogy ha be kell szaladni a házba egy sörért, akkor nekiálljon mondjuk az egyik barátnőm lehúzni és később vissza a pántos szandálját, ami percekig tart. Próbálkoztunk azzal, hogy levetetjük a cipőt, és eléggé megölte a bulit, amikor az ajtóban állt a fél társaság, és dirigált 1-2 embernek, akik épp bent voltak, hogy mit hozzanak ki, mit vigyenek be. Lábtörlő amúgy van kirakva, elég sok koszt meg is fog, mert mondom, bent nem érezni, hogy többet kellene takarítani.
2015. júl. 29. 12:48
 13/14 anonim ***** válasza:
Vennék egy túl régi, túl kicsi hűtőt fillérekért, és mikor parti van, teletömném piával, látványnak is szép. Kint vagy jó esetben nyári konyhában elérhető lenne macera nélkül.
2015. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 9-es!

Igen, neveletlen vagyok, nem ismerem az illemet és gyerekszobám sem volt. Legyen így és legyek lusta is, kit érdekel a véleményed? Ítélkezz csak, jól megy!

De tudod mit, én kérek elnézést, hogy megkérem a vendégeimet vegyék le a cipőt, hogy ne a dzsuvában ücsörögjünk. Bár szerencsére jól nevelt vendégeim vannak, mert kérés nélkül is leveszik, még az ajtóban! Szólni sem kell! Szörnyű, borzalmas... Erre szavak sincsenek!

Nem külföldön élek, hanem Magyarországon! De nyugodtan sétálj be Japánban cipőben valahová, biztosan örülni fognak!

2015. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!