Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mindenképp kitakarítanátok,...

Mindenképp kitakarítanátok, ha vendégek voltak nálatok, és bejöttek kinti cipővel?

Figyelt kérdés
Mostanában sok vendégség van nálunk, kerti bulikat tartunk, és végül elengedtük a cipő kérdést, nem vetetjük le senkivel (elég röhejes ki-be mászkáláskor le és fel huzigálni). Sajnos csak a hálószobai fürdőszobában működik a wc, szóval gyakorlatilag az egész lakáson mindenki végigtrappol a kinti cipőjében. Idáig minden vendégség után azonnal felporszívóztam és felmostam, de azt figyeltem, hogy igazából nem lett több kosz, miután vége egy ilyen mulatságnak, szóval kicsit fölöslegesnek érzem. Mit gondoltok, ti hogy csináljátok?
2015. júl. 28. 10:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Elég bunkóság utcai cipőben bemenni az előtéren belül bárhova.

Ha be kell menni, akkor miért esik nehezükre levenni a cipőt? Nálunk mondani sem kell, alapból leveszi, aki jön.

Ha beviszik a sarat, homokot, az a minimum, hogy összehúzom, majd felmosok.

2015. júl. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%

Soha nem vetettem le senkivel a cipőjét, mert ez csak nagyon bunkó magyar szokás, ami a szoc időkből maradt vissza. Csak akkor takarítottam fel azonnal, ha bent ettek-ittak a vendégek, és emiatt szükséges volt.

A lakás van az emberért, és nem az ember a lakásért.

2015. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire önállótlan vagy? Ha neked az a szokásod, hogy minden buli után suvickolsz, akkor tedd azt. Ha úgy érzed, nincs rá szükség, akkor ne suvickolj. Miért érzed úgy, hogy idegenek mondják meg, mit csinálj? Van, aki teljesen elzárkózik a cipő viseléstől ilyen esetben is és van, aki lazábban veszi. Tégy úgy, ahogy te megfelelőnek érzed.
2015. júl. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

Én sem vetetem le senkivel a cipőt. Vendégség után kiporszívózok oszt jónapot.

Ez a rossz szokás a padlószőnyeges panelházak építése idején alakult ki.

2015. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Miért lenne rossz szokás? Neked az, másnak nem.

Alapvető tisztelet, hogy ha elmegyünk valakihez, nem koszoljuk össze a dolgait, hogy azzal neki plusz munkát csináljunk.

Hisz ugyanúgy lehet beszélgetni, meginni egy italt, vagy bármi, ha bent a lakásban nem retkel össze mindent az ember.

2015. júl. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Én levetetem, nálam ne mászkáljon senki sáros csizmával a vajszínű szőnyegen.
2015. júl. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Aki nem akarja, hogy cipőben menjenek a lakásába, a minimum, hogy tartson vendégpapucsokat. Vendéget nem kényszerítünk harisnyában/zokniban mászkálásra.
2015. júl. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

Egy porszívózás, felmosás nem árthat és kis idő alatt is meg van.


Elvárom a vendégeimtől, hogy levegyék a cipőt.

Nem régi szokás és nem is rossz szokás!

Honnan tudom, hogy hol járt előtte a cipőjével? Lehet mielőtt elindult a kutyagumit törölte a fűben. Alap dolognak kellene lennie, na de ahány ház...

Igényesség.

2015. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%

NEM igényesség, hanem neveletlenség levetetni a vendég cipőjét! Csak azt árulod el vele, hogy nem ismered az illemet és nem volt gyerekszobád. Külföldön ez sehol nem szokás, és egy igényesebb vendég meg is sértődhet érte. Van lábtörlő, törölje meg a lábát. De mennyivel jobb, ha a szőnyegen izzadt lábbal koszolja össze? Netalán lábgombája van, amit a család megkaphat?

De nem szeretnék olyan asztalnál ülni, ahol az étel illata helyett a vendégek lábszagát érzem.

Aki lusta takarítani a vendégek után, az ne hívjon vendéget!

2015. júl. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Ahogy nem illik levetetni a cipőt, úgy nem illik betrappolni se és nem illik lerohadó lábbal élni se, gondolkodjunk már!
2015. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!