Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lehetséges hogy a mosógépben...

Lehetséges hogy a mosógépben lyukadnak ki sorra a ruháink? Járt már valaki így? Már kivagyok teljesen.

Figyelt kérdés
Hát most már ott tartunk, hogy egy ruhánk sincs, amelyiken ne lenne egy lyuk sem, és nem a varrásnál! Ez a dolog kb. 1-2 hónapja kezdődött, hogy itt-ott a ruháinkon pici lyukakat találtam vasaláskor. Na de mostanra mindegyiken van egytől-egyig. Az egész nyári ruhatárunkat le kell cserélnünk, és ráadásul 4-en vagyunk! Gondoltam molyra, de mind a négyünk szekrényében lenne? A mosógépet átvizsgáltam, nincs sehol kiálló dolog.
2015. júl. 21. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Moly csak a gyapjú anyagot eszi meg, alsónemű nyilván nem abból van. Nézd át még egyszer a mosógép dobjának belső felületét nagyon alaposan.
2015. júl. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Már tüzetesen átnéztem. Még most eszembe jutott, hogy a szárító helység is lehet a bűnös. Tömbházban lakunk, és a ruháinkat egy közös szárító helységben szárítjuk. Lehet, hogy ott van valami ami rághatja, de én is úgy tudtam, hogy a moly csak a gyapjút kezdi meg.
2015. júl. 21. 13:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg mégis a mosógép a hibás, elég egy igen pici egyenlötlenség vagy akár az ajtónál a zsanér nem egész síma, akkor már kiszakíthatja.


Mellesleg a molymindenféle textíliát megrág, még a szintetikus anyagokat is.

2015. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Még egyszer megnézem, köszönöm a válaszokat, én is a mosógépre gyanakszom.
2015. júl. 21. 13:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet egész picike kis kiálló valami, amit látni nem lehet, legfeljebb érzed, ha a kezeddel végigsímítod.
2015. júl. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Vagy arra is gondoltam, hogy így nem is érezhető, mert a dob mögött van valami hegyes tárgy, csak mikor víz van benne, vagy centrizik, akkor a lyukak között kiemelkedik. A dob mögé nem lehet "benézni" ugye? Vagy csak szerelő tudja szétszedni?
2015. júl. 21. 13:46
 7/13 anonim ***** válasza:
2015. júl. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jéé, köszi, még nem láttam ezeket, de kísértetiesen hasonlít az én problémámhoz! Átnézem!
2015. júl. 21. 14:40
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezeket a lyukakat kiálló cippzárú nagrágok, vagy érdekes kapoccsal rendelkező ruhák is okozhatják. Nem került a körforgásba mostanában olyan ruha amin különleges kapocs, vagy sprőd cippzárfelhúzó van?
2015. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát gondoltam erre is, mondjuk soha nem szoktam felhúzni a cipzárokat, és mostanában lettek is új ruhadarabok, amin kissé szúrós cipzár van. Ma kipakoltam a szekrényeket mindenhol, egy molylepkével sem találkoztam. Vagy a mosógép, vagy a cipzáros ruhák a bűnösek. De már hetek óta ez megy, nem könnyű megtalálni a bűnöst!!!!
2015. aug. 4. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!