Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha van egy liter olajatok...

Ha van egy liter olajatok (hasznalt) amire mar nincs szukseg hogy szabadultok meg tole?

Figyelt kérdés
Kukaba dobjatok vagy lehuzzatok a wc-n, lefolyon?
2015. febr. 21. 16:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 200 literes hordóba gyűjtöm, és télen a műhely olajkályhájában elfűtöm.
2015. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Mehet a szennyvíz közé.

Az olajos edényeket mikor elmosod akkor is oda kerül az olaj"


Lehet, hogy nagyon deviáns vagy, de szerintem az olajos edények mosogatásához még te is teszel egy kis mosogatószert a trutyihoz. Na az segít vizes oldatban tartani az olajat. Míg ha csak beledűtöd a budidba, akkor ez a segítség nincsen meg...

A szennyvízcsatornát nem olajra tervezték, hanem vízre!

2015. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%
Egészen addig úgysem lesz foganatja az ilyen dolgok tiltásának, amíg bele nem építik az árába a környezetterhelési díjat. Most kerül egy liter étolaj 400 Ft-ba, erre rádobnak majd még 200 Ft-ot, így egy liter étolaj már 600 Ft-ba fog kerülni a bolt polcán. Viszont amikor leadod a Mol-kúton vagy más gyűjtőhelyen, akkor visszakapod a literenkénti 200 Ft környezetterhelési díjat. Szerintem így lenne ösztönző hatása a dolognak, és nem csak az étolajjal, hanem minden mással is (pl. mobiltelefonokkal, akkumulátorokkal, tejesdobozokkal, satöbbivel). Amíg ezt nem vezetik be, addig úgyis a többség csak szétlocsolja a kert végében meg a csatornába, meg eltüzeli a kazánban.
2015. febr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ezzel a környezetterhelési díjjal (olajnál) csak az a bibi, hogy egy liter étolajból nem lesz egy liter használt olajad. Ugyanis én a pörköltből, a rizsből, a pirított hagymából nem szoktam kifacsarni (gondolom más sem). Nagy általánosságban kb 5 liter olajból lesz egy liter használt olaj. Vagyis 1000Ft környezetterhelési díjból visszakapnék 200-at. Arról nem is beszélve, aki esetleg nem süt semmit bő olajban, annak felesleges plusz költség.
2015. febr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!