Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha van egy liter olajatok...

Ha van egy liter olajatok (hasznalt) amire mar nincs szukseg hogy szabadultok meg tole?

Figyelt kérdés
Kukaba dobjatok vagy lehuzzatok a wc-n, lefolyon?
2015. febr. 21. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Veszélyes hulladéknak számít, úgyhogy a szemétbe, lefolyóba tilos. Vannak átvevőhelyek, hulladékudvarokban, egyes nagyobb áruházakban, ott kellene leadni.
2015. febr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem van egy dobozom az elhasznált, kidobandó étolaj számára. Ebben gyűjtöm.Ha teli a doboz, akkor a Mol kúton vagy leadom, vagy az étterem tulajdonos ismerősöm elviszi, nekik szerződésük van használt étolaj elszállító céggel.
2015. febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Én inkább a kukába dobnám, mert a zsír szép lassan lerakódik és dugulást okoz.


Vagy ha vegyes tüzelésű kazánod van akkor fára rálocsolva vagy fűrészporral összekeverve nagyon jó vele tüzelni.

2015. febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%

Mehet a szennyvíz közé.

Az olajos edényeket mikor elmosod akkor is oda kerül az olaj, simán lehet odaönteni.

2015. febr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszban szereplő tilalom fennáll.

Nálunk, falun 2 lehetőség van.

- a MOL adott kútjain átveszik, még gyűjtőtartályt is adnak hozzá. [link]

- saját hordóba gyűjtöm, és évente 2 lehetőség van leadni, mikor, a közeli nagyvárosban, 3 helyen gyűjtik.

Ha ottani lakos lennék, akkor a hulladékudvarban is leadhatnám, a térítésmentes határ: napi 10 liter, illetve évi 16 liter.

2015. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Na én azt megnézném mikor 1 es te a használt olajat viszed leadni.Addig éljek én .

Mi egyébként elfőzzük az állatok kajájában .

2015. febr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nekem nincs etteremszallito ismerosom mint ahogy millio mas embernek sincs, a benzinkutra meg nem fogok szaladgalni. ha van torveny hogy a kidobando elektronikai cikkeket boltban visszaveszik, akkor legyen az etolajra is, hamar "veszelyes hulladekot" arulnak a boltokban
2015. febr. 21. 18:09
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha minden törvény be lenne tartva ,már élni sem lehetne .

Ez a nagy környezetszennyezési törvékenyzési hóbort is csak nálunk van .Az USA ban nem foglalkoznak azzal sem ,mi jut ki a légkörbe .Szar***k ők nagyot az üvegháztartásra,mekkora lyuk van az ózon gyűrün.

Nálunk meg egy dezodoros doboz gáza is problémás már .

2015. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Miért olyan hihetetlen, hogy valaki elviszi leadni? Van egy 2 literes étolajos üvegünk a szemetes mellett, abba öntjük a használt olajat, ha több megtelt, tankoláskor elvisszük.
2015. febr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

Az 5., 16:58-kor megjelent válasz írója vagyok.


Tisztelt 6., 17:56-os válaszoló!

Bár, valamiért, csak az 1. válaszolónál kételkedett abban, hogy leadja az étolajat, kínálok önnek látvány-lehetőséget. Ha az életét is feláldozná azért, hogy ilyet lásson, lehetőségként ajánlom, hogy Pécsett nézze meg a szervezett, ingyenes veszélyes hulladék (elhasznált étolaj, akkumulátor, festékek, hígítók, lakkok, ragasztók, illetve ezek szennyezett göngyölegei, növényvédőszerek, gumiabroncsok) leadását. Ha tömeget akar látni, különösen ajánlom az Eperfás utcai hulladékudvart. Én a MÁV parkolónál adom le; már kb. 25 liter van a műanyag hordóban.

Évente 2 alkalommal van ilyen lehetőség. A „www.biokom.hu – Híreink – Aktuális híreink” oldalon szokták meghirdetni, úgy egy hónappal az esemény előtt. A tavaszi, áprilisban szokott lenni. (Most még az őszi olvasható ott.)

Ha megnézi, remélem, azért túléli valahogy.


És, Kedves Kérdező!

Senki sem szokott a vasárnapi rántotthús sütés után MOL kúthoz szaladgálni. De, aki amúgy is ott tankol, mikor üzemanyagért megy, elviszi az összegyűlt étolajt. Én például nem ott tankolok, útba sem esnek, messze is vannak. Így még sohasem vittem oda.


Vélhetően más településeken is van a MOL kúton kívül is leadási lehetőség. Sok településen van hulladékudvar. Az önkormányzati hivatalokban vannak környezetvédelemmel foglalkozó osztályok, csoportok, személyek; bizonyára tudnak helyi megoldást ajánlani.

Ha mégsem, akkor „szabad a gazda”.

2015. febr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!