Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hűtő párátlanítása?

Hűtő párátlanítása?

Figyelt kérdés
Egy hűtő alapvetően párás közeg, de lehet ez valamennyire visszafogni? Valami természetes anyagot, sót, hasonlót betenni ami magába szívja, ezzel csökkenti a páratartalmat?
2015. febr. 9. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazn értem igazán a kérdést.

Ha megengeded előbb tisztázzuk milyen hűtőről beszélünk.

Ez egy modern típusú önleolvasztós hűtőszekrény?

Vagy egy régi típusú mélyhűtőrekeszes, amit neked kell leolvasztani?

2015. febr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Önleolasztós hűtő, fagyasztó része nincs.


Kicsit pontosítva a problémám, hogy én sok tortát hűtök, aminek a bevonatának nem tesz jót a magas páratartalom. Erre trükk, ha papírdobozban van, mert az gyakorlatilag felszívja.

Ehhez hasonló házi praktikára gondolam a kérdésben.

2015. febr. 11. 07:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Jajj de jó, hogy leírtad a konkrét problémádat. Ennek ismerete nélkül, csak okoskodtam volna, hogy a hűtőszekrényben a benti levegő páratartalma kifagy a hűtőfelületre, és nem lesz magas a páratartalom a hűtőben. De ezek szerint az érzékeny mázak még erre az alacsony páratartalomra is reagálnak.

Nézz szét a google segítségével szilikagél ügyben. Én pl. a lentebbi linken látható szilikagélt ajánlom, ahol a gél csomagolása is jelzi, ha a nedvszívó képessége lemerült - és viszonylag egyszerűen, mikrohullámú sütőben regenerálható - kimelegíthető belőle a páratartalom...


(A sót nem ajánlom, közel nincsen olyan hatékony, mint a szilikagél. Ha megfigyeled, a minőségi bőráruk (cipők, pénztárcák) dobozaiban is találsz pici, egy-két centis tasakokban szilikagélt, a lehűlés okozta páralecsapódás megakadályozása végett...)


[link]

2015. febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!