Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy szabaduljak meg a penésztől?

Hogy szabaduljak meg a penésztől?

Figyelt kérdés

Pár éve lett festve a szobám, a diszperzites festék miatt bepenészedett az egész. Lekapartuk spaklival az egészet, lemostuk domestosos vízzel és mészfestékkel festettük le. Közbe a konyhát, előszobát, étkezőt, fürdőt is festettük.

Wc-ben még mindig diszperzites festék van, azon nem is csodálkozom, hogy tiszta penész. Viszont a szobám, a fürdő és az étkező is penészedik. A szobámnak a külső falánál áll a penészes víz a padlón, ami befolyik a bútorok alá és kb lehetetlenség ki takarítani alóluk mert nagyon nehéz bútorról van szó.

A ház nincs szigetelve, viszont a nagy festések előtt (diszperzites festék előtt) nem volt a szobámban penész. Az étkező is mészfestékkel lett átfestve, előtte az se nagyon penészedett. A festékre se tudom fogni, mert a konyha, étkező és a szobám ugyanolyan márkájú festékkel lett festve (más-más színnel) és a fürdő, előszoba megint mással. Próbáltam már Ceresitet. Nem sokat ért. Szavóval fújtam le, de mivel nem akartam, hogy meglátszódjon a falon (a színes kifakul tőle) így szivaccsal töröltem le. Próbáltam a rendszeres szellőztetést, 2-3 naponta szellőztetek, de most megint találtam a szobámban a padlón penészes vizes cuccot. Hogy szabaduljak meg tőle? A Szavóba már nem hiszek. Olvastam a neten, hogy milyen házi csodaszerekkel lehet eltüntetni (pl: szódabikarbóna, citrom, ecetes sós víz, stb)

Most tettem abba a sarokba egy adag sót..

Nem mellesleg a bejárati ajtó is penészes..Én nem értem..sose volt ilyen.

Nem tudom, hogy hogy lehetne kiírtani teljesen a penészt..olyan büdös és olyan rossz hogy most nyáron lekapartuk az egészet és semmit nem ér mert így is penészedünk. :(

A kb mozdíthatatlan nagy bútorom is új, nem akarom, hogy "megegye" a penész :/



2014. dec. 18. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a fürdőben küzdők vele, ahogy néztem a tippeket, a hypo segít. Majd januárban kipróbálom.
2014. dec. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én hyppot semmiképp nem tudok és nem is merek használni, mert sötétek a bútoraim és a padlóm is, a falam zöld, nagyon csúnya lenne ha kiszívná.. :S
2014. dec. 18. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, hidd el, nem a diszperzites festék miatt penészedtek, hanem azért, mert magas a páratartalom a lakásotokban. Vagy gyakrabban kellene szellőztetnetek, vagy jobban fűteni, vagy vhogy megpróbálni a páratartalmat csökkenteni. Mi is csupa penészesek voltunk, teljesen élhetetlennek tartottuk a lakást, aztán:

- lakást szigeteltünk - hőhidak megszűntek, a pára nem tud kicsapódni a falakra

- cserépkályházunk - remekül kiszellőzteti a lakás nagy részét

- Szárítógépet vásároltunk, vagyis nem teregetünk télen a lakásban - ezzel megszűnt minden problémánk

2014. dec. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok, még egy dolog jutott eszembe:

A szárítógép előtt egy páramentesítő készüléket vásároltunk, az nagyon bevált! esténként bekapcsoltunk, ment egy órát, közben ide-oda tologattuk a lakásban. Igaz, nem olcsó, egy jobb készülék min. 60.000 ft-ba kerül.

2014. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És a szobanövények számát is kényes-kelletlen csökketeni kell. A mész ugyanúgy bepenészedik mint a dipó, ugyanis a gombák a savas közeget utálják, nem a lúgosat. Savazni meg nem lehet folyamatosan, max. 1x.
2014. dec. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jól olvastam, hogy 2-3 naponta szellőztetsz? Akkor nem kell csodálkozni, hogy penészedsz. Naponta legalább kétszer kellene, de ha nagyon párás, többször is lehet.

A penész oka a magas páratartalom, a hideg fal, illetve a napfény hiánya.

Én a 2 gyerekszobába és a hálóba a plafonba raktam műanyag szellőzőnyílást + szellözőcsövet és mindegyikbe csőventillátort raktam, amik össze vannak kötve egy időkapcsolóra, naponta többször kapcsol be 15 percre. Igaz, hogy a padlásról szívja be a levegőt, de nálunk ott semmi olyan nincs, ami büdös lenne, csak friss levegő, ami egy kicsit melegebb, mint a szabadban. Azért porszürő és rovarháló rá van rakva. Szigetelés nálunk sincs, de ha lenne is, szellöztetni még attól ugyanúgy kellene. Jelenleg ebben a három helyiségben nincs már penész, ezért a lakás másik 2 pontjára is beépitem ezt, ahol még van.

A vizeshelyiségbe meg szerelj egy fali elszívóventillátort, lehetőleg olyat, amiben van páraérzékelő.

szódabikarbóna, citrom, ecetes sós víz, stb nem fogja megszüntetni a penészedés okát, csak tűzoltás.

Egyedül a szellőztetés, ami segít hosszútávon.

Létezik az ablakkeretbe és falba is szerelhető aeroco higroszabályzású résszellőztető, arról is jókat írnak, több ismerősünknek is bevált, de én ezt még hatásosabbnak, szabályozhatóbbnak tartom és olcsóbb is.

Ha kéred, szívesen elküldöm üzenetben a linket, mivel, hogyan tudod megoldani.

2014. dec. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!