Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szabaduljak már meg a...

Hogyan szabaduljak már meg a ruhamolyoktól?

Figyelt kérdés

Soha nem volt ilyen gondunk, nem tudom mihez kezdhetnék. Hónapok óta szenvedek velük! Kezdődött azzal, hogy a férjem hozott két doboz addig "otthon" tárolt cuccát. Néha láttunk 1-1 lepkét, leütöttük oké. Nagy nehezen megtaláltam őket az egyik ilyen dobozban. Kidobtuk az egészet. A többi ruhát, kabátot, törölközőt, mindent kiráztunk, kimostunk, szekrényeket kitakarítottuk, levendula illóolajoztunk, vettünk kis illatos golyókat ellenük, szekrénybe akasztós párolgós molyűzőt, mindent. De még mindig látom őket. Amit nem feltétlen muszáj megtartani, már kidobtam, mert úgy tűnik más nem vált be... De kezdek idegbeteg lenni! Semmi gyapjú vagy ilyesmink nincs. Mégis min élnek akkor???

Valamelyik nap egy 3 nappal ezelőtt elhajtogatott törölközőt vettem elő, ahogy kibontottam felrepült egy moly. Már egy rakás pénzt kidobtam a bio kill molyfogójára is, de EGYETLEN EGY molyt SEM fogott meg! Mindezt úgy, hogy láttam már a környékén repkedni, de nem is megy bele!

Hol lehetnek? Mit és hogyan takarítsak még ki, ahol megbújhatnak?


Liszt, konyhaszekrény stb. ilyet ne írjatok légyszíves, mert ezek ruhamolyok, nem élelmiszermolyok..


2014. nov. 24. 17:44
 1/6 horbeni ***** válasza:

esetleg valamilyen zacskóban, amit nem sokat nyitsz ki nincsenek?

mindent teljesen kipakoltál a szekrényből?

2014. nov. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, mindent és át is mostan. Zacskóban? Nem tartom zacskóban a ruhákat.
2014. nov. 25. 01:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak molyproblémáim. Rámbeszélték a háztartási boltban, hogy mind a kétféle szexferomonos ragacsos csapdát vegyem meg, és igazuk lett. Ruhamoly és ételmoly is volt a csapatban. Még sima légypapírt is kiakasztottam a garázsban arra is ragadtak. Aztán egy öreg papucsban találtam meg a fészket...
2014. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Á a cipők, papucsok, ez jó ötlet, azokat mindet ki fogom rakni az udvarra, állítólag nem bírják a hideget, bár levendulát azoknak a szekrényébe is tettem.


Nálunk ételmoly egészen biztosan nincs, a konyha teljesen érintetlen ebből a szempontból, szerencsére. Meg ott tényleg évek óta minden lezárt üvegben van, ahogy hozzuk a boltból minden megy üvegbe, soha nem volt még ilyen baj a konyhában. Csak a molyok. Mikor az első fészket megtaláltam, úgy örültem. Az egészet úgy, ahogy volt kidobtam. De úgy látszik az kevés volt. :(

2014. nov. 25. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Hú ez nagyon idegesítő! Nálam is voltak molyok (és a porszívő csövének illesztőjénél voltak a hernyók...), végül én is kitakarítottam az összes szekrényt (lemostam a polcokat stb.), majd teleakaszthattam egyerű levendulával, levendulás molyirtóval. Azóta nincsenek molyok!
2014. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mi is levendulával próbálkoztunk, egy ideig bevált, aztán "immunis" lett az összes, jelenleg babérlevéllel működik.
2014. nov. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!