Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A párom szakács. Mivel tudnám...

A párom szakács. Mivel tudnám teljesen tisztára és foltmentesre mosni a ruháit?

Figyelt kérdés
A hypó szétszedi az anyagot,a vanish szappannal sok dörzsölés után kijön ugyan de nem marad bőröm,a domestos,mint áztatólé,nem ,de magában használ.Csak kissé macera az összes paprikászsír foltot egyesével bepöttyözgetni.. :( Legutóbbi jótanács az volt,hogy ultra porors vízben főzzem.Fél óra főzéssel se tűnt el... Tehát ki mit javasol,és hány fokon? A mosódióról van valami tapasztalat?
2010. jan. 30. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Keverj össze 2 rész szódabikarbónát egy rész 20 %-os ecettel péppé.Ezt kend a foltokra (nem baj,ha a nem foltos részre is jut),hagyd rajta félóráig,majd tedd a ruhát a gépbe és mosd ki.A gépbe öblítő helyett is ecetet tégy.Fehérebb tőle a ruha,és vízkő ellen is hatásos.
2010. jan. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kipróbálom :)
2010. jan. 30. 21:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Én ugyenezzela problémával küzdök.Úgy hozza haza a ruháit, mintha a lábast magára fordította volna.

Nekem a domestos használ vagy a hippóba áztatás. A wanist nem szeretem, semmire sem jó!

De kipróbálom amit írtak.

2010. jan. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Majd írj,hogy neked bejött-e,én is megírom. ;)
2010. jan. 31. 10:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Aktív oxigénes fehérítő, foltsó (100% nátrium-perkarbonát



Aktív oxigénes fehérítő a fehér ruhák természetes ragyogásáért. Feloldja a szerves foltokat (tea, vér, fű, gyömölcs, vörösbor), megakadályozza és eltávolítja a fehér és a világos anyagok, és függönyök beszürkülését. Fehér mosásnál fehérítőként szolgál, ellenben a színes ruhákat sem fakítja ki, mivel működése az aktív oxigén szerves foltokat színtelenítő hatásán alapul. Az eredeti összetevőkre: szódára, vízre és aktív oxigénre bomlik.Csíra- és baktériumölő hatású (pl. ágyneműn, alsóneműn, pelenkán).


Környezetbarát, nem tartalmaz optikai fehérítőt, klórt és foszfátot. A szennyeződés mértékétől függően 2-3 evőkanál szükséges. Már 40 fokon hatékony.


Használható mosogatógépek adalékaként is, kávé és teafoltok eltávolítására.


Most lehet kapni a DM-ben.

2010. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Hát, az én párom is szakács és ő is az étlappal a ruháján jön haza minden nap. Én Arielt vagy Persilt (fehér ruhákhoz) használok 90 fokon és minden folt eltűnik. Persze a mosógépet 2 órás programra állítom.

2010. febr. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekünk is Persilünk van /ez itt a reklám helye :) /,de a mi masszív foltjainkon nem segít 90fokon se ... :( Bízom benne,hogy a fentebb javasolt ecetes megoldás bejön. +ma rendeltem mosódiót,meg veszek hozzá mosószódát és reszkessetek foltok! :)
2010. febr. 1. 18:01
 8/9 anonim ***** válasza:

nagyon sajnalom, sok sikert a foltokhoz! :)

azert ha sikerult ird meg hogy melyik modszer valt be, kesobb meg nekem is jol johet :)

00:42 voltam..

2010. febr. 2. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a szódabikarbónás kence nem hozta ki a foltokat.. :( Sokat halványított,de sajna megint a domestosért kellett nyúlnom... Én nem tudom milyen paprikát használnak ,de a színe masszív,ilyennel kéne a piros ruhákat festeni :)
2010. febr. 2. 12:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!