Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől lesznek tartósan illatos...

Mitől lesznek tartósan illatosak a ruhák?

Figyelt kérdés
Sógornőm ruhái nagyon illatosak, a két éve tőle kapott ruhák még most is kellemes illatúak, én hiába próbálkozom mindenféle mosószerrel, nem érem el a hosszan tartó hatást. Sógornőm nem akarta elárulni, mit használ, aztán férjem elárulta, Arielt és sárga Silant, de nekem ettől sem lettek tartós illatúak a ruháim. Coccolino illatpárnával próbálkoztam, na az tényleg tartós, csak rengeteg kellene belőle. Anitának is sok ruhája van, illatpárnát elvétve használ, és mondom mégis nagyon jó illata van a ruháinak évek múltával is. Mosógépet negyedévente ecetezem, szabad levegőn száradnak a ruhák, miért nem marad tartós az illat? Mondjuk már arra is gondoltam, hogy Anita beleönt egy fél flakon öblítőt? Mert amikor frissen mos, akkor még kifejezetten erős, émelyítő illatuk van a ruháknak, később pedig ez átvált enyhébb kellemes illatba. De nekem a két hete mosott ruhám már nem olyan illatos, mint amit ő két éve adott...nem értem mit rontok el mosásnál...
2014. nov. 21. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ne felejtsd el, hogy a saját ruháink illatát megszokjuk, és nem érezzük. Másokét pedig jó illatúnak (jó esetben). :) Nem biztos, hogy Anita ruhái illatosabbak, mint a tiéd!
2014. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem az öblítőn nagyon sok múlik.. Amíg otthon laktam, nekem is nagyon jó illatosak voltak a ruháim, viszont mikor a páromhoz költöztem és magam mostam, nem voltak olyan jó illatúak a ruháim. Aztán áttértem én is arra, amit otthon használtunk, és sokkal jobb lett!

A szekrényben én 2 végén kibontott csomagolású palmolive szappant is tartok, ez is nagyon finom plussz illatot ad a ruháknak..

2014. nov. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ismerős! Nekem kiderült, hogy a mosógéppel van a baj! Nyáron vagy bármikor ha van rá lehetőséged kint teregess, akkor sokkal jobb lesz, vagy nyisd ki ott az ablakot. Ha a szobában teregetek sosem lesznek illatosak a ruháim. Az öblítők jók amiket mondasz szóval azokkal nincs baj. A mosógépeshez annyit hogy lehet hogy régi és azért vagy pedig valami más hiba van.
2014. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem Anita töményen használja az öblítőt, nem hígít rajta egy cseppet se.
2014. nov. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem a hígítás a titka, az biztos. Én duplájára hígítom az öblítőt, vagy van, hogy háromszorosára, és így is nagyon sokáig, hónapokig megmarad az illat a ruhákban. Azaz nem mindben. Két szekrényben tartom a ruhákat. Az egyikben tároltaknak bármeddig megmarad az illatuk, a másikban hamarabb elmegy. A másik lehetőség, hogy a két szekrény nem egy szobában van. Amelyikben marad az illat, az a hálóban, ott mindig friss, tiszta levegő van, lényegében csak aludni járunk oda, a másik a nappaliban, ott vagyunk mindig, oda jobban bejön pl. a kajaillat is, ezt annyira kiszellőztetni sem lehet igazi tiszta levegőjűre.

Persze azért az sem mindegy, hogy melyik öblítőt használom. Van amelyiknek hamar elmegy az illata, de az ariel és zöldeskék lenor párosítás az szuper. Mások a sárga és a kék lenort dicsérik még nagyon.

2014. nov. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
próbáld ki a zöld jázminos Silan öblítőt! Én sokfélét használtam sárgát is de ennek a legtartósabb az illata. Valami isteni :-)
2014. nov. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi csajok a válaszokat, valószínű a mosógép, használtan vettük, bár rendesen kipucoltattuk szervizben, de gondolom mégis más, mint ha új lenne és amit egyikőtök írt, a tárolás is, nem tudnak rendesen átszellőzni a ruhák, most hogy így belegondolok Anitának egy külön szobája van, ahol csak ruhákat tart, ez eddig eszembe sem jutott, hogy számít, hogy milyen helyiségben van a szekrény...az ajánlott öblítőt pedig kipróbálom,a jázmin illatot amúgy is nagyon kedvelem, mosógélnek most éppen Persil duo kapszulát használok.
2014. nov. 26. 16:10
 8/8 Zsöff85 válasza:
De még nem akarta elárulni, mekkora egy paraszt :D
2017. okt. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!