Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosóport hogyan lehet gél...

Mosóport hogyan lehet gél állagúvá tenni?

Figyelt kérdés
Koliban lakom, sajna nem használhatunk port, egyelőre pedig nem tudok venni mosógélt.
2014. szept. 11. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, valaki ellenőrzi, hogy mivel mostok?

Egyébként oldd fel kevés vízben mosás előtt azt az adagot, amit használni akarsz.

2014. szept. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

A mosóporok egy részében zeolit-zúzalék a vízlágyító adalék. A Calgon reklámok többségében nem vízköves mosógépeket mutatnak, hanem olyat, amiben ez a zeolit zúzalék leülepedett, lekövesedett.

Nagy használatnak kitett mosógépekben emiatt nem engednek mosóport használni. A gélekbe nem tehet zeolit zúzalékot a gyártó, mert nem vennéd meg a 2 maroknyi kiülepedett kőzúzalékkal az alján. Ott foszfátokkal lágyítják a vizet, ami kicsivel drágább, de az nem teszi tönkre a mosógépet.


Kérdésedre válaszolva:

olvasd el az összetevőket a mosóporon. Ha tartalmaz zeolitot, akkor olyat ne vegyél. A zeolit nélkülieket meg frissen fel tudod oldani egy kis flakonban egy-két pohár vízzel. Előre ne oldj fel, csak egy mosásnyira valót, mert esetleg olyan összetevőt is tartalmazhat a mosópor, ami csak szilárd fázisban tartós, oldatban esetleg bomlékony, vagy reagál a levegő oxigénjével, vagy a széndioxiddal...

2014. szept. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát nem tudom, milyen mosópor, otthonról hoztam zacskóban. De feloldom vízben. Az úgy jó, ha mosószeres kupakba teszem ruhák közé? Géllel is így szokás, nemde? :-)

2014. szept. 11. 13:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Sose rakom a dobba, adagolóba kell a mosógélt rakni.
2014. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
főleg nem kupakba :O
2014. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

KupakBAN :)


Én is simán berakom kupakostul, legalább kimossa a víz a kupakban maradt mosógélt, ami nem jön ki az aljáról.

2014. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De miért? :D csak tönkremegy

(nincs nyelvtan óra...te aztán életedben nem hibáztál, mi?)

2014. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi van? Kinek fáj ennyire az igazság? Mosópor lobbisták is olvassák a gyakorit? #2-es voltam, de miért lettem ennyire lepontozva?

Tessék csak megnézni a Henkel honlapján az összetevőket. Belinkeltem egy mosópor biztonsági adatlapot, a 9. oldalon ott a zeolit!

2014. szept. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2014. szept. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, én mindenesetre most zöldeztelek.

Anyu is a kupakot teszi be a dobba, az az a nagy fehér műanyag adagolós kupak, tudjátok. :D

Köszi a válaszokat :)

2014. szept. 12. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!