Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » SOS Kimostam a tollpehely...

SOS Kimostam a tollpehely párnát és összeállt, most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elözőleg nem nèztem az összetètelt csak azt, hogy 60 fokon mosható. Kronborg márkájù, közepes párna. A kis párnáját már règ kimostam, az pufi lett mosás után. Igaz 1,5 hètig száritgattam, amikor volt egy kis napsütès. A közepes párna viszont nagyon összeesett. Az egyik sarkát kibontottam, hogy hajszárìtóval befujjak, de csak a pihèk jönnek ki. Most mit tegyek? Korábban az egèsz ágynemű kèszletünk bepenèszedett az ágynemű tartós ágyba, amit csak lehet kimosnèk, mert a többi tisztitása kb 20ezer lesz.

#párna #tollpárna #Ágynemű mosás
2014. aug. 21. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Nekem aKronborg-os kispárna 2 óra alatt kiszáradt,bent a lakásban...Igaz, nem tolltöltetű. Igazából a tolltöltetű ágyneműt spec. módszerrel kell tisztítani. Emlékszem gyerekkoromban mindig jött egy autó,ami összeszedte a tollas cuccokat és a köv.héten hozta vissza. Valami tollmosó üzemük volt ,vagy mi :D. Manapság biztos valami modern módon végzik. Baromi drága,pont ahogy írod,de én a helyedben profira bíznám,mert ahogy látod csak rosszabb. Plusz a penészt kiszedni,nem biztos, hogy elég egy mezei gépi mosás. Főleg,ha összecsomósodik utána,nem szárad ki teljesen,kezdheted elölről. Plusz a vesződség. Viszont az ágyneműtartót se felejtsd el alaposan rendbetenni,nehogy spórák maradjanak. És rendszeresen szellőztetni,amikor tele is van,persze nem párás időben. Úgy mellékesen jegyzem meg, hogy személy szerint utálom a toll-cuccokat, szerintem alapból van egy büdös szaguk és ropant kényesek. Próbáld meg egy zárt helyen esetleg teljesen szétbontani és úgy hagyni kiszáradni. Drukkolok!
2014. aug. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha kisüt a nap, tedd napos helyre, meg fog száradni és akkor csak fel kell rázogatnod.
2014. aug. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kimosás után a tűző napon 3 napig száradt a tollpárnám.

Naponta 6-8 alkalommal mentem ki, átráztam, a párna huzatán keresztül a csomókat széttéptem, és ütögettem.

2014. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

ahhoz van spec mosószer, ami nem tapasztja össze, és nem rakódik rá a pihére(rontja a szigetelést). valamint házilag elég nehéz.

a pihét régen kiszedték, átmosták, szárították és visszatöltötték, de ez elég macera, viszont így jó.

spec mosószert keress a komoly hegymászás és túrával foglalkozó szaküzletekben, ott van a drága pehely hálózsákokhoz és kabátokhoz tisztítószer.

2014. aug. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
ha penészes, vagy büdös, azt csak erre szakosodott céggel csináltassad; elég drága, de jó!
2014. aug. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már valamennyit száradt, csak ma égetési nap volt, így bent volt. A forgatástól meg a rázogatástól valamennyit dagadt is a párna.

Nagyon köszönöm a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld kéz, de Kedves Első a Te válaszodra mégis 30%-ot írt ki.

2014. aug. 22. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!