Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nem ártalmas ez?

Nem ártalmas ez?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy a macskànk és még a szomszéd macskài is a veteményes kertembe jàrnak a dolgukat.Iszonyat mérges lettem, ki tudja miota jàrhatnak oda.Nem lesz ez ártalmas az egészségre? Kisbabàm van azért kérdem fölleg

.


2014. jún. 12. 08:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*dolgukat intézni
2014. jún. 12. 08:31
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Dehogynem. A macska nagyon sokféle betegséget hordoz, ami emberre is terjedhet.
2014. jún. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

"A macska nagyon sokféle betegséget hordoz, ami emberre is terjedhet."


Ez igaz, ha a gyerek a macskaszart eszi meg! A növényeken keresztül nem fogtok semmit elkapni a macskától, kivéve ha a macsek leszarja az epret és utána megeszitek, de erre nem nagyon van esély szerintem. Ezzel az erővel trágyázni se szabadna a kertben még műtrágyával sem, mert az is mérgező.

2014. jún. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 gomzoli ***** válasza:
0%
Hát, ha már az okoskodásnál tartunk, akkor igenis veszélyes, a macskaszär sok parazita petéjét tartalmazhatja, ezek gyakran szabad szemmel nem is látható méretűek, amik aztán esőben felverődhetnek a növényekre, amiket elfogyasztva neked is aranyos életközösségi viszonyod alakul ki néhány kedves gyűrűsféreggel. Sokkal gyakrabban fordul elő, mint gondolnád! Arról nem is beszélve, hogy sok fajtának a petéje olyan ellenálló, hogy hónapokig tartó kiszáradt állapot után is képes fertőzni. Magyarán: a szétporladt elszáradt macskaszär hetekkel később is tartalmaz(hat) potenciálisan fertőző részeket. Elég egy szelesebb nyári nap, amikor a veteményes poros felszínét kissé megbolygatja a fuvallat, és szépen szétszórja a "cuccot" a környező növényekre. Lehet, hogy 1 méter magasról leszedett málnát tömsz a szádba, és már le is nyelted, amit nem kéne...
2014. jún. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
sajna nem tudom éjjel nappal a kertet nézni.remélem nem lesz gond. eper szerencsére nincs :)
2014. jún. 12. 11:22
 6/14 gomzoli ***** válasza:
Azt nem mondom, hogy most aztán életveszély van, meg minden, de csakis nagyon alapos mosás-pucolás után szabad megenni onnan bármit is.
2014. jún. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

20-30 évvel ezelőtti immunrendszerű gyerekek esetében pontosan úgy van, ahogy "Harkonnen" mondja.

A mai kor kisgyerekeinek már fertőtlenítő szappannal kell kezet mosni, szinte sterilen tartjuk őket, így az immunrendszerük is gyenge, mert nem éri elég stimulálás. Így "gomzoli"-nak is van igazsága. Ezekre a mai gyerekekre valóban veszélyt jelenthet a mosatlan gyümölcs.

(De azért belül mosolygok magamban, ha én a borzasztóan magas cseresznyefáról minden marék cseresznyével a kúthoz rohangásztam volna...)

2014. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is előfordul ilyesmi a kertben és szerintem minden háznál ahol kert van és szerintem ez már évszázadok óta így lehet. A puha földet szeretik a macskák, ami a veteményesben jellemzően van.


Gondolom a kisbaba nem fogyaszt gyökérzöldségeket egyenesen a földből hámozás, főzés, minden nélkül, a macskák meg nem mindig pont ugyan oda csinálnak, hogy bokáig kellene járni benne.

2014. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 gomzoli ***** válasza:
Én is vigyorgok azért, mert a boldog 80-as években kilószám tömtük az érő gyümölcsöt úgy, hogy legfeljebb a látható koszt töröltük le az annál alig tisztább kezünkkel. De -szégyen, nem szégyen- én kisgyerekként bélférget is kaptam, és nem csak én, az időtájt szinte egy gyerek se volt -városban!- akinek legalább egyszer cérnagilisztája ne lett volna. Oké, ez egy ártalmatlan jelenség, pár tabletta után nyomtalanul eltűnnek, de ennyi erővel "gonoszabb" lényeket is benyelhettünk volna. Egyébként én sem vagyok tisztaságmániás (horgász vagyok...), és a gyerekeimmel is elmegyünk az erdőbe szedret vagy szamócát enni, de ahol nyilvánvalóan macskaklozet van, ott azért kétszer is meggondolom, hogy mit- és hogyan egyek, egyenek meg...
2014. jún. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nagyon bosszant hogy gondozom meg minden és oda jàrnak valahogy az egésztöl elment igy a kedvem!!!! :(
2014. jún. 13. 01:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!