Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fekete üvegű és hátterű...

Fekete üvegű és hátterű zuhanykabint akarunk venni. Mennyire nehéz ezt tisztítani? Nehezebb, mint a sima üvegeset?

Figyelt kérdés
köszi
2009. dec. 30. 21:15
 1/6 anonim válasza:

A feketén minden sokkal jobban meglátszik, mint az üvegen. Próbáljatok meg esetleg cseppmintásat keresni.

Hallottam egy ötletet: az amwaynek van zuhanykabin tisztítója és azt kell ráfújni, mielőtt zuhanyzik valaki (ha sorozatban zuhanyoztok, akkor csak az elsőnek), akkor nem ragad rá semmi. Nem ismerem a terméket, csak hallottam róla, hogy jó.

2009. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy sokkal nehezebb! Nekem fekete üveglapos a tűzhelyem, és a tv-állvány, de minden porszem, vízcsepp olyan rajta, mintha egy hete nem mentem volna felé!

Zuhanyokhoz tényleg lehet kapni (de rendes forgalomban is van, nem kell a méregdrága amwayt venni) spec. spricnit, amivel takarítás után befújod az üveget és 1-2 napig nem ragad meg rajta a víz és a szennyeződés. Ha fekete mellett döntötök, ilyet mindenképpen érdemes beszerezni, párszáz forint és a sima takarítós vegyszereknél van minden multinál.

2009. dec. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Egyes fürdőszobaboltban (nálunk is) lehet kapni a Ravak-nak a tisztítószereit, amik az én fekete zuhanykabinomnál is beváltak. "Anticalc" és "Cleaner" a nevük. A kettő együttes használatával úgy néz ki a kabinom, mintha új lenne. Nem olcsó, de jó. Legalábbis nekünk bevált. Ezek mellett minden zuhanyzás után egy gumilehúzóval (amit az ablakmosásnál is használunk, olyannal) lehúzom a panelokat. Így minden este eltávolítom a felesleges vízcseppeket, nincs ami látszódjon rajta. Így kevesebbszer kell vegyszereket használni, ami környezetkímélő is egyben. És ha ez nem lenne elég, vettem egy olyan szivacsot, aminek az egyik fele a kerámialapos tűzhely tisztításához ajánlanak (nem karcol) és néha azzal is áttakarítom a kabint.

Remélem hasznos tanácsokkal szolgáltam. Ne félj a feketétől! Nagyon mutatós!

2009. dec. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

Megvettük a feketét, mert sokkal szebb volt, mint a sima

De a férjem megígérte, hogy majd segít takarítani:)

Szerintetek így lesz?????????????? hahaha


sziasztok

2009. dec. 31. 15:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem füst színű az üveg, a belső falak feketék. Én szeretem. Sima dm-es tisztítószert használok( Almaecetes), csillog-villog. Jól döntöttetek! A tusfürdő + kosz mindenen meglátszik és szerintem ez kevésbé kényesebb, nem látszik annyira át.

2010. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. jan. 4. 07:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!