Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » SÜRGŐS! Mit lehet csinálni,...

SÜRGŐS! Mit lehet csinálni, ha eldugult a wc, öntöttünk bele forró vizet de nem megy le a víz?

Figyelt kérdés
Olvastam olyat,hogy szódabikarbónára öntsünk ecetet és az olyan gáznyomást csinál,hogy lemegy a dugulás,de ha tele van vízzel a wc akkor is meglehet csinálni?

2014. jan. 30. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
sósavat kell beleönteni, az mindent szétmar ami miatt elvan dugulva. Vagy lehet kapni kimondottan a wc dugulásra vegyszert.
2014. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Célszerűbb lesz felvenni a csészét és megszüntetni a dugulást,ha a kiömlő rész tiszta akkor lejjebb van dugulás csőgörény kell.
2014. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Én wckefével szoktam, hogy belenyomom oda, ahol lemegy a víz, és hirtelen kihúzom. Eddig mindig bevált.
2014. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
ha a WC "pumpával" sem szüntethető meg a dugulás, marad a "csőgörény"
2014. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Első lépés: Foschpunepa.

Második lépés: Sósav

Harmadik lépés: Csőgörény

Negyedik lépés: Hívni a duguláselhárítókat...

2014. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%

Nekem egyvalami mindig bevált:


Sima egyszerű tiszta vizet egy vödörrel, de nem szépen csorgatni a vécébe, hanem lendülettel kiönteni. A víz nyomása eddig mindig levitt minden dugulást.

2014. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Sósav nem oldja fel a hajat, szőrt, azok ellen inkább a lúg hatásos. A sósav a zsiradékokkal sem tud mit kezdeni, az ellen is a lúg a hatásosabb.

Savakat inkább vízköves problémák ellen lehet jó hatásfokkal alkalmazni, de kötve hiszem, hogy vízkő okozna dugulást a wc-ben. Szóval marad a lúg.


Ez az ecetes-szódabikarbónás izé meg nem sokat ér. Annyi gázt úgysem tud egyszerre fejleszteni, hogy annak a nyomása megoldja a problémát, már csak azért sem, mert a keletkező CO2 gáz elillan, mielőtt bármiféle értékelhető nyomást tudna kifejteni (a wc lefolyója nem zárt rendszer, nem tud felgyülemleni a keletkező gáz).


WC-pumpával pumpáld meg a lefolyót. Valószínűleg vissza fog jönni egy csomó cucc a lukból, amik a dugulásban közrejátszottak, de Te csak pumpálj addig, míg apránként teljesen le nem megy a víz a csészéből. Ha kábé 5 percnyi pumpálás után sem csökken a víz szintje, akkor ott már tényleg csak a csőgörény segít.


Ha lement a víz, akkor vegyél két doboz hypót, és öntsd bele a csészébe, majd hagyd állni egész éjjel. Az majd kioldja a szerves lerakódásokat reggelre. Reggel pumpálj még rá (ekkor erősen ajánlott gumikesztyű és védőszemüveg, mert hajlamos lesz kifröcsögni), aztán öntsd le az egészet forró vízzel.


Ha néhány héten belül újra eldugulna, akkor megint esélyes, hogy olyan dugulás okozza a gondot, amit csak csőgörénnyel lehet véglegesen megoldani.

2014. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
28%
Ugyanilyen problémára én a minap (egy életem, egy halálom) kipróbáltam a mezei lefolyótisztító granulátumot, amit mosdókagylókhoz, konyhai lefolyókhoz ajánlanak. 1 doboz Mr. Mattesből fél doboz beönt a kagylóba, WC ajtó becsuk (WC fedőt nehogy lehajtsd!!!), egy órát vár, 1 felmosóvödör melegvíz rázuttyant, maradék fél doboz granulátum beönt, újabb 1 óra várakozás, rá 1 vödör víz és kész. Ha hatástalan, akkor szakember kell.
2014. jan. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
sósavat ne önts bele, szétmarja a pvc csövet, aztán meg a faladba, vagy a padlóba fog folyni
2017. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
70%
Mennyi barom jár ide. Tegyél bele tnt-t, az biztos kiviszi a dugulást. Ne ajánljatok már sósavat, a wc csésze anyagát is károsíthatja.
2018. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!