Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nők/feleségek van köztetek...

Nők/feleségek van köztetek olyan aki a nap 24 òrájában otthon van? Hogy szoktátok beosztani az időtöket?

Figyelt kérdés
Olyan pàrokra gondolok ahol a pàr férfi tagja dolgozik és a nő otthobn hàztartàst vezet . Nektek hogy telik a napotok, mi a napirend? Hogy osztjàtok be a napot? letudnàtok ìrni ?

#házimunka #hàziasszony
2013. dec. 23. 22:45
 1/1 Jeannie válasza:

Szia, én most már huzamosabb ideje itthon vagyok, miközben a párom dolgozik, először nagyon unatkoztam, és sokat ültem a számítógép előtt, aztán találtam magamnak értelmes elfoglaltságot is :) Szerintem nem sok értelme van csak úgy otthon maradni, ha nem tanulsz vagy nevelsz gyereket, akkor tök unalmas.

Nálunk ideális esetben nagyjából így néz ki egy hétköznap:

Reggel hétkor kelünk, a párommal megkávézunk az ágyban, beszélgetünk, azután amíg ő összekészül, megmosakszik, felöltözik a munkához, én reggelit készítek. Megreggelizünk, ő elmegy dolgozni, én elmosogatok, elpakolok, felsöprök, beágyazok, kiszellőztetek, általánosan rendbeteszem a lakást, ilyenkor szoktam mosni, porszívózni és fürdőszobát is takarítani, ha kell. Tízre általában mindennel végzek, és kimegyek vásárolni, piacra, postára, vagy ha el kell intézni valamit, akkor azt ilyenkorra időzítem, mert ekkor vannak a legkevesebben mindenhol. Fodrászhoz, kozmetikushoz, műkörmöshöz, szoláriumba, edzeni, stb. is ilyenkor megyek. Általában kettő körül végzek, akkor ebédelek, és iszom egy kávét, utána elfoglalom magam valamivel fél négyig, ezt az időszakot a legnehezeb kitölteni. Fél négy körül nekiállok elpakolom a tiszta edényeket, főzök, utána elpakolok, elmosogatok. Amikor a párom hazaér ötkor, meleg étel várja itthon, és rend. Amikor itthon van, nem szoktam a házimunkával törődni, a mosatlant is csak a mosogatóba teszem, majd reggel elmosogatom. Este olyan éjfél környékén, mielőtt lefekszünk aludni, akkor még körbejárok, nem maradt-e elől kaja, meg hogy nagyjából rend legyen. A hétvégéken általában megosztjuk a házimunkát, olyankor a párom mosogat, és néha főz is. A nagytakarítást mindig közösen csináljuk nagyjából havonta, szombat délelőtt. A nagybevásárlást meg vasárnap délelőtt szoktunk megejteni, azt is nagyjából havonta egyszer.

2013. dec. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!