Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy győzzem meg a párom,...

Hogy győzzem meg a párom, hogy legyen egy takarítónőnk?

Figyelt kérdés

Heti hat napot dolgozom, a hetediken takarítok meg tanulok. Nagyon kimerült vagyok.

Ő is sokat dolgozik, időben nem annyit, mint én, de fárasztóbb a munkája. Hétvégén pihenni akar.

Én is szeretnék, de nem tudok, ha kosz van. Persze mindig mondja, hogy ne takarítsak, majd ő megcsinálja. De nem csinálja meg, csak napok vagy egy hét múlva. Addig meg áll a kosz a lakásban. Aztán végül persze én csinálom meg, amin ő megsértődik, hogy megcsinálta volna.


Utálom, hogy egyetlen pihenőnapom sincs. Szeretném, ha legalább vasárnap csak pihennem és tanulnom kéne. De ő nem akar takarítónőt, mert szerinte drága, meg ne turkáljon más a cuccai között. Én viszont nem bírom a koszt.


Mit tehetnénk ebben a patthelyzetben?


2013. nov. 10. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Van rá pénzetek?
2013. nov. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

Nem turkál a cuccaitok között, mivel, ha nem tesztek rendet, nem rakjátok el a holmitokat, nem tud takarítani.


Nem hiszem, hogy olyan nagy ügy végigszaladni akár hetente háromszor is a porszívóval a lakásban, letörölgetni.


Az viszont tényleg nagyon sok ilyen körülmények között, hogy bizony naponta illik kitakarítani a fürdőszobában, a wc-ben. Havonta egyszer legalább le kell mosni az ajtókat, ablakpárkányokat, a csempét végigtörölgetni.


Próbáld megbeszélni vele, hogy beosztjátok egymás között, ki, mit csinál, s amíg tanulsz, havonta kétszer hívtok segítséget, mondjuk, szombaton.


Neki sem érdeke, hogy ennyire kimerült légy, hiszen erre rámehet a házasságotok is. Mert ilyen viták, sértődések előzik meg, aztán ez állandóvá válik, marad az örökös vádaskodás. Ő megunja, kimaradozik, aztán a többi már jön magától...

Ezt ne várjátok meg.


A férfiak amúgy is hajlamosak egyfelől nagyvonalúan legyinteni, másfelől pedig nem szólnak, hanem ha nincs változás, lelépnek...


Általában óránként 1000.-Ft-ért is kapsz segítséget, de ha megállapodsz vele, hogy nem órabérben fizetsz, hanem teljesítmény bérben, akkor jobban jársz.

2013. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem dolgozó n ő létedre keresel annyit, amennyiből heti egyszer ki tudsz fizetni egy takarítónőt. Nyilván nem a legdrágábbat kell kifogni és akkor 2-3 ezerből szerintem megvan egy alkalomra. A párodnak innentől semmi beleszólása nem lenne, mivel te fizetnéd a saját pénzedből. Meg lehet neki mondani, hogy ha nem akarja, hogy járjon hozzátok takarító, akkor legyen szíves ő megcsinálni szombat estére, mire hazaérsz, különben vasárnapra ki fogsz hívni egyet. Nem gondolom, hogy meg kéne hunyászkodnod az ő akaratával szemben, ami ráadásul irracionális is. Állj a sarkadra!
2013. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem a pénz a gond, kicsi a lakás, max. két óra alatt lehet végezni, ennél csak a cigijére több megy el. Én viszont sajnálom azt a két órám. Hétfőtől péntekig reggel fél 9-kor indulok, este fél 11-kor érek haza. Szombaton fél 6-kor. Emellett annyira kevés a szabadidőm, hogy rengeteget számítana.

Hanem az elv, miszerint a cuccai között ne turkáljon senki. Mondjuk nem mintha olyan nagy értékei lennének, nagyon puritán, egy keverőpult meg hangfalak az értékesebb holmijai, slussz. Szóval még meglopni se nagyon lehetne :D Engem már inkább, mégsem én problémázom.


Viszont innentől meg vagyok lőve. Mert az elvekkel nem lehet viccelni. Vagy mégis? De hogy?

2013. nov. 10. 13:20
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor Ő nem a párod,hanem az uralkodód.(bocsi)
2013. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem az uralkodóm, egyszerűen ebben a kérdésben annyira más a véleményünk, hogy nem tudunk dűlőre jutni. De lehet, hogy nem is lehet :(
2013. nov. 10. 13:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik szombat este, mikor mindketten otthon vagytok, és éppen a barátok közt vagy akármelyik másik sorozat 273. részét bambuljátok a tévében, hirtelen fordulj oda hozzá, és kérdezd meg tőle lelkesen:

- Akarsz keresni háromezer forintot?

Ha azt válaszolja igen, mondd neki:

- Na akkor holnap Te takarítasz.

Ha azt mondja nem, akkor mondd neki:

- Na látod, én se. Ezért jön holnap a takarítónő.


:)

2013. nov. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ez jó :D

Szerencsére közben megoldódott a dolog, a főnököm egy ....., úgyhogy ma felmondok. Így nem lesz gond heti három órát rászánni :)

2013. nov. 13. 08:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!