Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Leveszitek a cipőt otthon?

Leveszitek a cipőt otthon?

Figyelt kérdés
Milyen padlóburkolatotok van?Cipővel, papuccsal melyik helyiségbe szoktatok bemenni?
2013. okt. 24. 22:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%
Gumicsizsmat le szoktam vönni a gazás utá, mer beléjeivúdik a dögölt főd pallúba. De bönn főveszem a másikut.
2013. okt. 25. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, aki azt írta, hogy nem veszi le a cipőt, mert a lakás van érte, szerintem nemcsak a lakást "használod" a céljaidra, hanem másokat is bizonyosan, sosem értettem az olyan embereket, akik cipőstül be mindenhova, mert aztán nem restek összetakarítani, mert az 5 perc.Igen, gyakran az a sok apró 5 perc vezet aztán örök búcsúhoz.Nem tudnék veled együttélni, mert amit írsz az már nem a higiéniáról szól, hanem emberi oldalról...és azt is megfigyeltem, hogy akik amolyan felmosósdiznak a másikkal, vagy saját magukkal, szinte mind rigolyások, pont emiatt, és KERESIK a veszekedés- a konfliktusforrást.A nagynéném férje volt ekkora paraszt, kertből jőve full sáros gumicsellóval végig az előszobában, majd feltakarít az asszony.Örök veszekedések forrása, gyakran már verekedésbe fajulva.Nálunk mindenhol padlószőnyeg és szőnyeg van, a fürdőben, a konyhában is!Pedig albérlet, a járólap iszonyat hideg télen, nem is tudom, miért találták ki....
2013. okt. 25. 07:28
 13/21 anonim válasza:
Persze. Mi a konyhában szoktuk levenni a kinti cipőt, ott még járólap van, a szobákban szőnyeg. A járólapon benti papuccsal mászkál mindenki, a "szőnyeges" szobákban pedig mezítláb/zokniban.
2013. okt. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Na igen.... Ez az ,amit én nagyon utálok a "vendégektől " . Levesszük elméletileg a cipőt . Gyakorlatban csak akkor nem ,ha valamiért gyorsan vissza kell jönni a lakásba. Néha,amikor jönnek hozzánk,utálom ha csak betrappolnak a cipőjükkel . Meg sem kérdezik,hogy le kell-e venni,csak bejönnek,mert gondolom náluk ez a szokás... Na ilyenkor azért ki tudok akadni :/
2013. okt. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Az ám a logika :D

Igen, a lakást használom, mert azért van. Nem fogok érzelmi kapcsolatot ápolni vele. Szerintem sokkal rigolyásabb dolog az, hogy az egyik szobában csak ezt lehet, a másikban csak azt. Nagymamám volt ilyen, az egyik szoba cipős, a másik papucsos, de ha a hálószobában akár azt a hibát elkövettük, hogy bent tettük le az ajtónál a papucsot, már lekapott a tíz körmünkről...

Az teljesen más, ha valaki összesározza a lakást, mondván hogy az asszony feltakarít. De ha én feltakarítom, fenntartom a jogot, hogy összesározzam.

Egyébként a sok 5 percből nem lesz semmi, ha a családi élet rovására megy vagy nagyobb lakásba költözünk, akkor veszek egy robotporszívót, és az szépen minden reggel körbejár, amíg nem vagyunk otthon. Persze ettől szörnyű háziasszony vagyok :D

2013. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ahogy lakásba lépünk mi is azonnal váltunk .Ez nem egy rigolya,de nem hordjuk szét a lakásban az utcán cipőtalpon összeszedett bacit.Vannak házi álltok is .Ahhoz is megvan az a cipő,amiben oda megyünk .
2013. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Általában az előszobában ledobjuk a cipőt, aztán benti papucsban, vagy mezítláb járkálunk, kinek hogy tetszik. Van egy papucs az udvarra, hogy ha kiszaladok, ne kelljen cipőt venni. De ha sietek, és nincs sár, nem veszem le. Meg ha a műhelyből beszaladok valamiért, akkor sem. Van lábtörlő, letopgom, letörlőm a lábam, és kész.


Tehát ha "tartósan" a házban maradok, akkor leveszem, ha csak belépek valamiért, akkor marad. Ez így működik a család többi tagjánál is.

2013. okt. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
faházunk van, már az előszobában levesszük és zokniban járkálunk a házban
2013. okt. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

mindig leveszem, de ha valamiért vissza kell szaladnom, a nappaliba reggel, akkor természetesen nem.

szinte naponta porszívózok a macska miatt, de még így sem tartanám higiénikusnak, ha cipővel trappolnánk körbe a lakást.

konyha-fürdő-előszoba greslap, a 2 szobában pedig lamináltpadló van.

2013. okt. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az előszoba tele van cipős polccal, nem véletlen. Ha hazaérünk csere, itthoni papucs, vagy mamusz fel és kész. Minden egyes zug parkettás vagy járólapos a házban, fázós lábúak vagyunk, úgyhogy mindenki papucsban mászkál mindenhova. Van kinti papucsom is, ha csak kiszaladok valamiért, de általában ha nem sáros a cipőnk és csak be kell szaladni valamiért, mert ott maradt, akkor sem tépem le senki fejét, mert cipőben belépett a szobába...

Nem érezném magamat itthon komfortosan cipőben. Egyszerűen így lettem nevelve és nekem így természetes is.

2013. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!